Loading...
Choroby

Krwawienie z dziąseł

Męzczyzna u dentysty z problemem krwawienia dziąseł

Artykuł partnera.

Utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej należy do jednej z kluczowych kwestii w celu cieszenia się zdrowym i pięknym uśmiechem. Warto zaznaczyć, że należy dbać nie tylko o zdrowie zębów, ale także dziąseł. To one stanowią barierę ochronną, tworząc fundament całego uzębienia. Najczęstszą ich dolegliwością jest krwawienie. Co jest tego przyczyną? Jak skutecznie wyleczyć się z tej przykrej dolegliwości? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Przyczyny krwawienia dziąseł

Dziąsła naszej jamy ustnej są niezwykle delikatne, nietrudno więc o ich uszkodzenie mechaniczne. Bardzo często przyczyną ich krwawienia jest:

 • zbyt mocne mycie i szorowanie zębów,
 • używanie do utrzymania prawidłowej higieny zbyt twardej szczoteczki,
 • zaburzenia odporności,
 • silny, długotrwały stres,
 • predyspozycje genetyczne,
 • palenie papierosów,
 • gromadzenie się w przestrzeniach międzyzębowych resztek jedzenia oraz bakterii,
 • występowanie innych chorób, np. anemia czy cukrzyca,
 • niedobór w organizmie witamin D, K, C oraz żelaza,
 • kamień nazębny,
 • nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

To najbardziej powszechnie spotykane przyczyny krwawienia dziąseł. Bardzo często zbyt rzadko bądź nieprecyzyjnie czyścimy przestrzenie międzyzębowe, przez co dochodzi do nadmiernego gromadzenia się płytki oraz kamienia nazębnego. Taka sytuacja prowadzi do powstania stanu zapalnego. Następnym stadium jest ból dziąseł, zaczerwienienie, opuchlizna oraz ich rozpulchnienie. 

Leczenie krwawiących dziąseł- konieczna interwencja specjalisty

Bardzo często z uporczywą dolegliwością krwawiących dziąseł staramy się rozprawić na własną rękę. Niestety, takie kroki zazwyczaj nie przynoszą zamierzonych rezultatów. Stomatolog na warszawskim Bemowie oceni stan naszych dziąseł, doradzając dla nas najlepszą formę leczenia, dzięki której szybko zapomnimy o bólu i krwi widocznej na szczoteczce. Bez znaczenia pozostaje, czy krwawią całe dziąsła czy tylko niewielkie ich fragmenty- każda z tych sytuacji wymaga szybkiej interwencji lekarza specjalisty. 

Warto także podkreślić, że krwawienie dziąseł jest jednym z pierwszych symptomów paradontozy. Jest to choroba zapalna przyzębia. Pozostawiona bez właściwego leczenia prowadzi do odsłonięcia szyjek zębowych, a co najbardziej groźne- rozchwiania a także wypadnięcia zębów.

Stomatolog na warszawskim Bemowie przede wszystkim pomoże nam w odnalezieniu przyczyny krwawienia dziąseł. Dokładne określenie stanu naszej jamy ustnej pomoże wyeliminować wiele czynników, wskazując na najbardziej prawdopodobne. Z całą pewnością niebagatelne znacznie podczas leczenia krwawienia odgrywa codzienna pielęgnacja i higiena. W tym celu należy wybrać szczoteczki o średniej twardości bądź miękkie. Najlepszym wyborem będą modele soniczne. Należy także wybrać odpowiednią pastę do mycia zębów, najlepiej z dodatkiem chlorheksydyny. Lekarz stomatolog zaleci także specjalistyczne preparaty dedykowane na stany zapalne dziąseł oraz przyzębia. Popularnością cieszą się również płyny na krwawienie dziąseł, które charakteryzują się silnym działaniem antyseptycznym, odkażającym, łagodzącym oraz ściągającym.

W celu leczenia bądź zapobiegania krwawieniu dziąseł warto skorzystać z profesjonalnych usług dentystycznych, dostępnych na stronie internetowej www.fabdent.pl, i cieszyć się pięknym i zadbanym uśmiechem każdego dnia.

Tekst sponsorowany: Stomatolog na warszawskim Bemowie – https://www.fabdent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.