Loading...
Uroda

Kształty i kolory oprawek damskich

Kobiet w oklularch

Oprawki damskie są dostępne w dowolnych kształtach, rozmiarach oraz w praktycznie nieograniczonej palecie kolorystycznej. Wśród nich znajdziemy popularne okulary okrągłe i prostokątne w odcieniach brązów, czerni i złota, a także oprawki damskie półokrągłe i geometryczne. Zdecydowanie mamy więc z czego wybierać. Faktem jest jednak, że nie każdy kształt oprawek będzie dobrze współgrał z liniami naszej twarzy, nie każdy kolor podkreśli także naszą naturalną urodę.

Oprawki damskie a kształt twarzy – jak wybrać okulary idealne?

Każda kobieta posiada swój własny, indywidualny kształt twarzy. Można je wszystkie włożyć w pewne ramy i na tej podstawie określić, jakie oprawki damskie dobrze z nim współgrają, a jakie kształty lepiej już na wstępie wyeliminować. Wyróżniamy zasadniczo cztery kształty twarzy – owalny, prostokątny, okrągły i trójkątny. W najlepszej sytuacji są posiadaczki twarzy owalnej – w ich przypadku, po jakie oprawki damskie by nie sięgnęły, każdy kształt będzie się dobrze prezentował. Wybór konkretnych oprawek zależy więc od ich własnego poczucia estetyki i preferencji.

Panie, które natura obdarzyła twarzą okrągłą powinny skupić się na oprawkach kwadratowych i prostokątnych. Chodzi bowiem, aby wyostrzyć nieco rysy twarzy oraz nadać jej większej harmonii. Posiadaczki twarzy kwadratowej powinny natomiast iść w kierunku oprawek okrągłych, które z kolei złagodzą ostrość rysów oraz sprawią, że twarz będzie prezentowała się lżej i subtelniej. Dla twarzy trójkątnych wręcz stworzone są natomiast oprawki damskie z mocnej zaakcentowaną górą i delikatnym dołem, które będą dobrze współgrały z naturalną geometrią takich twarzy.

Kobieta w okularach

Oprawki damskie we wszystkich kolorach tęczy – jakie barwy wybierać?

W analizie kolorystycznej wyróżniamy aż 12 typów kolorystycznych, które opisują wszystkie typy urody. Wszystkie dzielimy na dwie podstawowe grupy – ciepłe i zimne. To właśnie temperatura urody ma szczególne znaczenie dla doboru oprawek. Panie, których uroda jest ciepła powinny sięgać po okulary z oprawkami utrzymanymi w ciepłej kolorystyce, a kobiety, które mają raczej chłodną urodę wybierać natomiast oprawki w podobnie zimnych odcieniach. Kolorami szczególnie polecanymi dla posiadaczek ciepłej urody są różnego rodzaju beże, złoto, brązy oraz ciepłe biele. Chłodne typy urody najlepiej będą prezentowały się z kolei w okularach srebrnych, śnieżnobiałych, czarnych, a także błękitnych i czerwonych.

Duże znaczenie dla właściwego dopasowania oprawek do urody ma jej kontrast. Jest on szczególnie widoczny w kolorze oczu i ich oprawie, włosów oraz czerwieni warg. Panie o kontrastowej, wyrazistej urodzie mają zazwyczaj jaśniejszą karnację, która kontrastuje z ciemniejszymi, intensywnie zabarwionymi tęczówkami, czerwonymi ustami oraz wyrazistą oprawą oczu i włosami. Mogą z powodzeniem sięgać po grubsze i bardziej kontrastowe oprawki damskie, które będą efektownie prezentowały się na ich twarzy. Posiadaczki subtelnej, mało wyrazistej urody powinny natomiast raczej stawiać na harmonijne rozwiązania i wybierać delikatniejsze, bardziej stonowane kolorystycznie oprawki, które nie będą dominowały nad ich urodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.