Loading...
Choroby

Kto powinien skorzystać z zabiegu plastyki powiek?

Kobieta z opadającymi powiekami przed zabiegiem w Klinice MEdycyny Estetycznej Derm-Estetyka w Gdyni

Ludzka skóra, z upływem czasu, traci swoją sprężystość i elastyczność. Staje się wiotka i zwisająca. Proces ten zwany starzeniem dotyka każdego organu i tkanki w ciele człowieka, także oka. Sam etap starzenia jest dla wielu kobiet dość trudny, natomiast efekty tego procesu pojawiające się w wyglądzie wpędzają je w liczne kompleksy.

Opadające powieki

Pojawienie się „worków” pod oczami bądź zasłanianie oka przez nadmiar skóry zwisający z powieki jest nie tylko nieestetyczny ale także utrudnia funkcjonowanie. Pogarsza się widoczność, przystosowanie do natężenia światła, kłopoty z prowadzeniem pojazdów, czytaniem. Utrudnienie może dotyczyć jednego bądź obu oczu. Warto wówczas pomyśleć o zabiegu plastyki powiek, o którym można przeczytać na podstronie: https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html, należącej do witryny Gabinetu Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka, mieszczącego się w Gdyni. Ważnym czynnikiem w przypadku podjęcia tego kroku jest wiek pacjenta. Im wcześniej wykryjemy kłopot i wykonamy korektę opadającej powieki tym szybciej uchronimy się przed skutkami dolegliwości. Problem opadającej powieki może dotyczyć osoby bez względu na wiek. Zarówno starsi jak i młodsi mogą zdecydować się na poprawę powiek. Istotne są czynniki dziedziczne.

Postępowanie przed plastyką powiek

Po decyzji o korekcie powiek zasadniczą kwestią jest wybór specjalisty, który wykona zabieg z powodzeniem. Przed przystąpieniem do operacji pacjent musi wykonać kilka badań. Podstawą jest morfologia krwi ukazująca zawartość poszczególnych typów komórek. Dzięki temu badaniu możemy stwierdzić w jakiej formie jest nasz organizm. Niezwykle istotny jest parametr krzepliwości krwi (INR, APTT) wskazujący ryzyko wystąpienia zakrzepów, oraz informacja o możliwych kontaktach pacjenta z osobą zakażona WZW typu B,C (Ag-HBS, Anty-HCV). Znieczulenie miejscowe wykorzystywane w zabiegu umożliwia wykonywanie plastyki powiek u wielu pacjentów z różnymi jednostkami chorobowymi. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są stany zapalne oraz infekcje w obrębie powiek.

 Badanie krwi przed zabiegiem na opadające powieki w Gdyni

Przebieg zabiegu na opadające powieki

W zabiegu plastyki powiek wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe podawane podskórnie w skład którego wchodzi lidokaina oraz adrenalina. Oba środki są nieszkodliwe dla pacjentów i nie przysparzają niepotrzebnych skutków ubocznych. Znieczulają miejsce docelowe na około godzinę. Lidokaina hamuje przewodzenie impulsów nerwowych oraz doprowadza do zmniejszeniu przepuszczalności jonów sodowych. Z kolei adrenalina pobudzając receptory alfaadrenergiczne obkurcza naczynia krwionośne przyczyniając się do zmniejszenie krwawienia podczas wykonywania nacięć skóry.

Cały proces poprawy powiek trwa od 1 do 1,5 godziny. W tym czasie lekarz wykonuje dwa cięcia, w miejscach załamania powiek, kończące się poza kącikiem zewnętrznym oka usuwając nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej po czym delikatnie zszywa rany. Cały zabieg polega głównie na usunięciu tłuszczu w okolicy gałki ocznej, poprawie wyglądu wewnętrznych kącików oka oraz uwidocznienie obszaru, w którym wykonywany jest zabieg. Po procedurze oko przez 7 do 14 dni może być opuchnięte i zasinione, lecz nie ma konieczności, aby pacjent pozostał w szpitalu. Bezpośrednio po wykonaniu korekty pacjent może wrócić do domu.  W okresie rekonwalescencji bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza dzięki czemu można uniknąć niechcianych powikłań.

Postępowanie po zabiegu korekty powiek

Dyskomfort po zabiegu mogą złagodzić suche, chłodne okłady w okolice opuchniętych powiek. Tydzień po zabiegu wyjmowane są szwy. Dzięki zastosowaniu delikatnych nici blizna pozostała po nich jest prawie całkowicie niewidoczna. Z upływem czasu zasinienia i obrzęk znikają.

Bardzo ważne jest aby przez pierwszy okres po zabiegu nie nadwyrężać oczu oraz powiek. Należy unikać słońca, nie stosować makijażu oraz nie zakładać soczewek kontaktowych.

Dzięki nowoczesnym, mało inwazyjnym metodom stosowanych w tego typu zabiegach możemy w prosty sposób przywrócić naszej twarzy piękny, młody wygląd, poprawić napięcie skóry oraz komfort naszego codziennego życia. Ponadto plastyka powiek przywraca wielu kobietom spokój psychiczny i zwiększa pewność siebie poprzez eliminacje kompleksu jakim jest opadająca powieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.