Loading...
Leki i suplementy

Kupuj z głową w aptece

Półki w aptece

Zakupy w aptece zwykle przysparzają o ból głowy. Chociaż zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu, wiele osób nie dba o nie odpowiednio, co kończy się różnymi schorzeniami czy ogólnie problemami. Trzeba podjąć leczenie, a wiadomo, że leczenie trochę kosztuje. Warto zatem poznać sprytne sposoby na to, jak kupować taniej w aptece, aby budżet domowy na takich zakupach cierpiał trochę mniej.

Kupuj z głową w aptece

Apteka aptece nierówna. W każdym mieście są takie apteki, do których ustawiają się naprawdę długie kolejki. Ludzie pocztą pantoflową przekazują sobie informacje o tym, że konkretna leki czy suplementy diety są tam tańsze. Jeżeli ma się jakąś stałą kurację, przyjmuje się leki praktycznie bez przerwy, warto wybrać się po zakupy właśnie do takiego miejsca. Być może uda się tam założyć kartę stałego klienta, a za każde zakupy będzie zbierało się na niej punkty. Po kilku miesiącach będzie można za nie kupić jakieś artykuły dostępne w aptece.

Zniżki na leki

Zdecydowanie warto znać swoje prawa jeżeli chodzi o możliwość uzyskania zniżek na leki. Korzystając z takich przywilejów, w każdym miesiącu można zaoszczędzić sporą kwotę, szczególnie jeżeli leczenie wprowadzone jest na stałe. Z jakich zniżek mogą skorzystać na przykład inwalidzi wojenni, albo wdowy lub wdowcy po inwalidach wojennych. Trzeba jednak okazać lekarzowi odpowiedni dokument, aby zaznaczył on na recepcie uprawnienie do takiej zniżki. Poza tym ze zniżek mogą korzystać również honorowi dawcy krwi. Honorowym dawcą krwi zostaje się po oddaniu określonej ilości krwi. W przypadku mężczyzn jest to 6 litrów, w przypadku kobiet 5. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zawsze należy okazać lekarzowi lub farmaceucie odpowiedni dokument, zaświadczający o tym.

Zamienniki leków

Kolejny sposób na znaczne obniżenie rachunków za leki to zapytanie farmaceuty o możliwość zakupienia zamienników danego leku. Często bywa tak, że lekarz wypisuje receptę na jakiś specyfik, który produkowany jest przez konkretny koncern farmaceutyczny. Na rynku leków znajdują się jego odpowiedniki, czyli leki zawierające identyczną substancję aktywną, mające inną nazwę handlową, które są produkowane przez inny koncern. Różnice w cenach bywają znaczne, dlatego też warto zapytać farmaceutę o możliwość kupienia zamiennika. Niektórzy farmaceuci proponują to z własnej inicjatywy, inni nie. Trzeba zatem samodzielnie zadbać o swoje interesy.

Apteka internetowa

Sporo suplementów diety oraz środków medycznych, leków, czy innych wyrobów sprzedawanych bez recepty, można zamówić w aptece internetowej. W takich aptekach ceny bardzo często są konkurencyjne, a za zakupy zapłaci i się dużo mniej. Warto zatem skorzystać z takiej możliwości i zapoznać się z ofertą aptek internetowych. Apteka internetowa jest również miejscem gdzie można tanio kupić na przykład dermokosmetyki, czy różnego rodzaju środki do pielęgnacji dzieci i niemowląt. Zamawiając większą ilość na zapas, można poczynić spore oszczędności. Często otrzymuje się dzięki temu zniżki na kolejne zakupy, co w przyszłości znowu zaowocuje oszczędnościami.

Artykuł pomogła zredagować Apteka Internetowa Nowafarmacja.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.