Loading...
Uroda

Kwas hialuronowy – jak działa?

Kobieta po zabiegu z kwasem hialuronowym

Zabiegi medycyny estetycznej mogą czasem odjąć nawet 10 lat. Odpowiednio dobrane i przeprowadzone potrafią sprawić, że będziemy wyglądać świeżo, naturalnie i pięknie. Możesz je stosować wtedy, gdy pojawią się pierwsze oznaki starzenia, ale również profilaktycznie w celu utrzymania doskonałej kondycji skóry na długo. Jeden z najpopularniejszych zabiegów to wypełnianie kwasem hialuronowym. Jak wygląda zabieg i jakie daje efekty? Przeczytaj!

Kwas hialuronowy – czy warto iść na zabieg?

To pytanie ma w zasadzie tylko jedną odpowiedź – tak! Kwas hialuronowy to doskonała substancja, która wykorzystywana jest w medycynie estetycznej od lat, w celu poprawy wyglądu i kondycji skóry oraz modelowania określonych części twarzy. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie (np. jako składnik skóry, oczy, stanów), dlatego jest to substancja bezpieczna. Jest odpowiedzialna za właściwe nawilżenie i budowę tkanek. Stosowana w zabiegach, jako wypełniacz, w rękach sprawnego lekarza potrafi odmłodzić twarz i sprawić, że będziesz wyglądać zjawiskowo.

Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego

Wypełniacz ten ma szerokie zastosowanie. Można go stosować na różne problemy. Pierwsza grupa zabiegów z kwasem hialuronowym dotyczy procedur, które nawilżają skórę, a przez to ogólnie poprawiają jej kondycję. W takim przypadku kwas hialuronowy sprawi, że będzie ona doskonale napięta i jędrna. Można go zastosować w tym przypadku na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Ale to nie wszystko! Wypełniacz ten doskonale sprawdza się w modelowaniu określonych części twarzy, jak np. policzki, broda, skronie. Perfekcyjnie wymodeluje owal twarzy i uwydatni linię żuchwy. To także doskonały wypełniacz pomagający kształtować usta – dzięki niemu staną się pełniejsze i lepiej nawilżone. Kolejnym zastosowaniem tej substancji będzie również wygładzenie drobnych zmarszczek, blizn i bruzd.

Kiedy zobaczysz efekty?

Pierwsze efekty wypełnienia kwasem hialuronowym będą widoczne od razu. Czasem może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie w okolicy podania preparatu, dlatego faktyczny rezultat będzie widoczny po ok. 2-3 dniach. Natomiast jeśli chodzi o poprawę kondycji skóry, to będzie ona narastała w czasie. Wypełniacz ulegnie całkowitemu wchłonięciu w przeciągu 6-24 miesięcy. Czas jego utrzymywania się jest zależny od indywidualnych cech pacjenta. Nie jest to zatem wypełniacz, który działa na stałe, dla wielu pacjentów to wielki plus, gdyż rezultaty zabiegu są odwracalne.

Kwas hialuronowy – nie tylko dla urody!

Chociaż mogłoby się wydawać, że wypełniacz ten stosuje się tylko jako substancję upiększającą, to tak naprawdę ma on dużo szersze zastosowanie. W medycynie kwas hialuronowy doskonale sprawdza się również w leczeniu problemów ze stawami (zwyrodnienia stawu kolanowego i reumatoidalnego zapalenia stawów), do leczenia zaćmy i przy innych zabiegach okulistycznych oraz wspomagająco przy gojeniu się ran, oparzeń i blizn. Jest to zatem substancja, która przynosi wielostronne korzyści.

Źródło: https://www.teoxane.pl/wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.