Loading...
Uroda

Kwiat wiśni – tatuaże i ich znaczenie!

Kobieta z tatuażem kwiat wiśni na obojczyku

Salony tatuażu kuszą nas szeroką gamą, dostępnych w katalogu, wzorów i motywów do wyboru. Jednym z motywów, który cieszy się dużą popularnością jest tatuaż przedstawiający kwiat wiśni. Sakura -bo tak brzmi jego nazwa w języku japońskim, jest bez wątpienia ciekawym motywem i doskonałym pomysłem na tatuaż. Coraz częściej decydujemy się właśnie na ten motyw. Tatuaż obrazujący kwiat wiśni jest wybierany zarówno przez kobiet jak i mężczyzn. Warto przyjrzeć się więc bliżej symbolice jaką ukrywa w sobie kwiat wiśni, aby móc zdecydować czy taki wzór pasuje do naszej osoby.

Tatuaż kwiat wiśni – znaczenie

Sakura, czyli drzewo i kwiat wiśni, wywodzi się z kultury Japonii i ma bardzo interesującą symbolikę. Od wielu lat uznawany jest jako atrybut piękna, delikatności i kobiecości. W krajach azjatyckich kojarzony jest z kobiecą siłą i energią.

Tatuaż przedstawiający kwiat wiśni symbolizuje bardzo często życie a, także jego przemijanie. Delikatne, opadające płatki, odzwierciedlają kruchość i ulotność ludzkiej egzystencji, a także przemijanie młodości. Cykl rozwoju sakury, począwszy od momentu rozkwitu do przekwitnięcia, jest porównywany do cyklu ludzkiego życia.

Kolejnym atrybutem ukrytym w obrazie kwiatu wiśni jest miłość. Drzewo wiśni uznawane jest przez wielu jako symbol miłości. Oznacza ono jednak miłość niespełnioną, bez nadziei na dobre zakończenie. Kwiat wiśni jest symbolem odrodzenia. Jako pierwszy kwiat zakwita po zimie i zwiastuje nadejście wiosny. Wiosna kojarzy się wszystkim z odrodzeniem, tchnieniem życia.

Młoda kobieta z tatuażem kwiat wiśni na ramieniu
Źródło: Pexels.com

Tatuaż drzewo wiśni – kolorystyka i jej znaczenie

Bardzo ważnym aspektem jest również sama kolorystyka kwiatów wiśni. Warto przyjrzeć się jej bliżej, by zdecydować w jakiej tonacji ma być nasz tatuaż. Wyróżnia się 4 poszczególne kolory:

  • biały – symbolizujący czystość i niewinność.
  • różowy – jest symbolem miłości, wielkich uczuć,
  • żółty – pod tym kolorem ukryta jest radość, szczęście i pozytywna energia,
  • fioletowy – kolor przypisany duchowości , a także symbol piękna.

Kwiat wiśni tatuaż

Motyw kwiatu wiśni jest bardzo atrakcyjnym i ciekawym pomysłem na tatuaż. Wiele osób decyduje się na wybór tego wzoru ze względu na jego bogatą symbolikę. Jednak nie sama symbolika przyciąga liczne grono fanów.

Nie sposób bowiem odmówić piękna , które kryje w sobie kwiat wiśni. Kolorowy rysunek, przedstawiający wijące się gałązki drzewa, przykuje wzrok niejednego wielbiciela tego typu dzieł. Najbardziej polecany jest na większe powierzchnie ciała, jako większe projekty. Chętnie zdobi się nim plecy, barki, rękawy, a także stopy.

Wzór może być łączony z innymi, tworząc większe złożone projekty. Często łączony jest z napisami, czy też w towarzystwie ptaków i motyli lub z innymi motywami, związanymi z azjatyckimi kulturami. Częściej sięgają po niego kobiety, a to za sprawą swojej subtelności. Odzwierciedlają one w swoich tatuaż kobiece piękno i delikatność. Najczęściej wybieranym miejscem przez kobiety są stopy oraz łopatka. Mężczyźni zdobią sobie za to najczęściej ramiona. Bez wątpienia Sakura w każdej odsłonie będzie prezentować się imponująco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.