Loading...
Badania

Laboratoria medyczne. Dlaczego warto zapisać się na badania właśnie do profesjonalnych laboratoriów medycznych?

Lekarz wypisuje pacjentce skierowanie na badania

Artykuł sponsorowany.

Laboratoria medyczne to miejsca, w których wykonywane są badania laboratoryjne pobranych próbek – przede wszystkim próbek krwi, wymazów, czy też badania diagnostyczne innych płynów ustrojowych. Sprawdź, dlaczego tak ważne jest korzystanie wyłącznie z najbardziej renomowanych placówek badawczych.

Okresowe badania w celu diagnostycznym

Każdy człowiek musi od czasu do czasu wykonywać okresowe badania laboratoryjne. Są one niezbędne w celu zdiagnozowania wielu chorób lub niedoborów. W związku z tym, że badania laboratoryjne świadczą o stanie zdrowia człowieka i są podstawą do dalszych działań medycznych, w tym przede wszystkim do podejmowania właściwego i skutecznego leczenia, muszą być wykonywane przez specjalistów z tego zakresu.

Specjaliści są przede wszystkim przeszkoleni w pobieraniu materiału badawczego do badań, a także w analizie uzyskanych próbek. W najnowszych i najbardziej renomowanych laboratoriach medycznych stosowane są odpowiednie procedury, które zapewniają pacjentowi pewność, że uzyskane wyniki badań są zgodne ze stanem prawdziwym. Dzięki temu może on dowiedzieć się, jaki jest jego aktualny stan, a lekarz ma odpowiednie podstawy do rozpoczęcia dalszych działań, jeśli są koniecznie.

Dobre laboratoria medyczne, czyli jakie?

Laboratoria medyczne muszą przejść proces akredytacji, aby mogły stać się jednostkami diagnostycznymi, uprawnionymi do oceny stanu zdrowia pacjenta. Ich wyniki badań są okresowo sprawdzane przez zewnętrzne centra akredytacyjne, które następnie udzielają potwierdzenia, że dane laboratorium spełnia najwyższe wymagania względem stosowanych metod analiz oraz dokładności podawania wyników badań.

Kontroli podlegają nie tylko same badania laboratoryjne, ale także sposób przechowywania próbek czy też gabinet pielęgniarski, który musi pracować zgodnie z najwyższymi zasadami BHP.

Co oferują laboratoria Salve Medica?

Laboratoria medyczne Salve Medica należą do najbardziej nowoczesnych placówek. Posiadają wygodne gabinety pielęgniarskie, w których znajdują się zarówno fotele, jak i leżanki do pobierania krwi. Doświadczone pielęgniarki dbają o takie pobranie próbek krwi pacjenta, aby nawet najwrażliwsi i najmłodsi nie odczuwali przy tym dyskomfortu i strachu.

Laboratoria medyczne oferują następujące badania, których wyniki można odebrać w domu przez internet:

  • badania analityczne (krwi, moczu, kału, wymazy),
  • badania genetyczne (np. onkologiczne, niepłodności),
  • badania histopatologiczne (badanie mikroskopowe materiału pobranego w trakcie biopsji);
  • badania immunologiczne (wykrywające specyficzne przeciwciała i antygeny);
  • badania seminologiczne (nasienia).

Badanie bez skierowania

Zdarza się, że pacjenci chcieliby wykonać badanie na własne życzenie. W Salve Medica jest to możliwe! Na badanie nie trzeba skierowania, wymagane jest tylko przyniesienie dowodu osobistego i listy oczekiwanych badań, które mają zostać wykonane. Wyjątkiem jest tylko test obciążenia glukozą, na który trzeba mieć skierowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.