Loading...
Uroda

Lampa UV – niezbędna pomoc przy manicure hybrydowym

Kobieta robiąc paznokcie korzysta z lampy UV

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalną manicurzystką, czy wykonujesz hybrydowe stylizacje na własny użytek, lampa UV jest niezbędna do nałożenia hybrydy. Przyda się także do lakieru żelowego i sprawi, że będziesz mogła cieszyć się wybranym odcieniem przez długi czas. Dowiedz się, jak używać lampy UV do paznokci i jak o nią dbać.

Lampa UV i UV LED – jaka jest różnica?

W zestawach do hybryd, a także do kupienia osobno są lampy UV i UV LED do paznokci. Ich działanie jest podobne – oba rodzaje lamp służą do utrwalania lakieru. Lampa UV sprawdzi się do hybrydy i lakieru żelowego UV. Lampa UV LED jest idealna do większości żeli, można za jej pomocą utrwalić także lakier hybrydowy. Tym, co różni lampy UV, jest ich moc podawana na opakowaniu w watach (np. 12, 25 czy 36 W). Im wyższa moc lampy, tym krótszy czas potrzebny do utrwalenia lakieru. Lampa UV lub UV LED może mieć też szereg dodatkowych funkcji, o które warto zapytać przed zakupem. Należą do nich: programator czasu utwardzania, czyli timer, automatyczny wyłącznik, czujnik ruchu, low heat mode oraz wiatraczek do odprowadzania ciepła. Dobrze jest też zapytać o to, czy wybrana lampa UV ma dodatkowe tryby utwardzania, co przyda się przy utrwalaniu różnych rodzajów lakieru.

Jak używać lampy UV do paznokci?

Lampa UV do paznokci to niewielkie, przenośnie urządzenie działające po włączeniu do prądu. Umieszczone w nim żarówki emitują światło UV, które działa na powierzchnię lakieru, utwardzając ją i czyniąc odporną na uszkodzenia. Czas naświetlania wybieramy zależnie od typu lakieru, grubości nałożonej warstwy oraz stopnia napigmentowania produktu. Niektóre modele lamp UV mają zaprogramowany czas utrwalania lakieru dobrany odpowiednio do jego rodzaju. To spore ułatwienie przy stylizacji paznokci, zwłaszcza gdy jeszcze nie mamy w tym dużej wprawy. Dzięki temu poręcznemu urządzeniu możemy wyczarować naprawdę piękny efekt bez konieczności odwiedzania za każdym razem profesjonalnej stylistki!

Jak sprawić, by lampa UV posłużyła nam przez długi czas?

Jak każde urządzenie elektroniczne, także lampa UV do paznokci potrzebuje odpowiedniej konserwacji i zadbania o nią. Pamiętajmy, by dokładnie, a jednocześnie delikatnie oczyścić ją, gdy po utwardzeniu hybrydy czy żelu pozostanie na niej lakier. Nie należy jednak używać w tym celu acetonu! Podczas przewożenia zadbajmy, by zasilacz był zabezpieczony przed przypadkowym zamoknięciem, a kabel niepoplątany. Jeśli lampa UV jest po użytkowaniu mocno rozgrzana, z jej wyłączeniem należy zaczekać do momentu, aż wróci do temperatury pokojowej. Żarówki w lampie UV powinny wystarczyć na przynajmniej kilka miesięcy przy użytkowaniu jej w domu, do wykonywania manicure hybrydowego raz na jakiś czas (kilka razy w miesiącu). Gdy się przepalą, bez problemu można je wymienić, nie trzeba kupować nowego sprzętu. Lampa UV to naprawdę przydatne urządzenie. Traktujmy ją jak naszego oddanego pomocnika w tworzeniu finezyjnych stylizacji paznokci, a posłuży nam przez długi czas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.