Loading...
Uroda

Łapacz snów – znaczenie i symbolika tatuażu

Łapacz snów inspirującym motywem tatuaży

Salony tatuażu kuszą nas szeroką gamą wzorów oraz motywów, którymi możemy ozdobić nasze ciała. Jednym z cieszących się ogromną popularnością motywów jest tatuaż przedstawiający łapacz snów. Co raz chętniej sięgamy bowiem po tatuaże inspirowane motywami plemiennymi, a takim bez wątpienia jest łapacz snów. Warto przyjrzeć się bliżej jego ukrytej symbolice, by zdecydować czy taki wzór będzie do nas pasować.

Łapacz snów – znaczenie tatuażu

Łapacz snów jest indiańskim talizmanem plemion wywodzących się z Ameryki Północnej. Według pradawnych wierzeń, łapacz snów miał przepuszczać do nas tylko dobre sny oraz tworzyć swoistą barierę dla złej energii , która objawiała się i wędrowała do nas w postaci koszmarów. Amulet miał gwarantować nasz dobry sen i dbać byśmy mogli czuć się wypoczęci i pełni sił.

Łapacz snów po dziś dzień traktowany jest jako symbol ochrony. Bardzo często wieszamy łapacze snów nad łóżkami, by chroniły nas w nocy i zatrzymywały nasze sny. Chętnie umiejscawiamy go również na naszych ciałach, w formie ozdoby – tatuażu.

Warto przyjrzeć się bliżej samemu wyglądowi łapacza snów. Składa się on z okręgu, najczęściej wykonywanego z gałązek wierzby lub brzozy, a także z wyplecionej na nim sieci, która stanowi jedność rodziny. Sieć połączona jest z obręczą w ośmiu punktach (ze względu na osiem nóg Kobiety Pająka), symbolizujących więzy rodzinne. Uważa się też, że jego kolisty kształt nie jest przypadkowy, wyraża czas i jego cykliczną powtarzalność. Amulet przyozdabiany jest również nieprzypadkowymi  przedmiotami. Każde z ozdób ma przypisaną tajemniczą moc. Najczęściej urozmaica  się go w pióra, które mają symbolizować powietrze. Dzięki niemu dobre sny niejako spływają  do śpiącej osoby. Przyozdabia się go w kamyki i koraliki, które mają spełniać sny. Kolejnym elementem, bardzo często umieszczanym w łapaczu snów, były pazury –symbolizujące ochronę. Ponadto zdobiono go w kawałki modrzewia (świadczące o zdrowiu) oraz koński włos, który oznaczał siłę wytrzymałość. Jak widać symbolika amuletu jest bardzo bogata.

Łapacz snów tattoo

Kobieta mająca na plecach tatuaż łapacz snów
Źródło: janka_francova

Łapacz snów tatuaż cieszy się wielką popularnością wśród miłośników tatuażu. Motyw jest wykorzystywany w wielu różnych wzorach oraz kombinacjach. Chętnie sięgamy po niego ze względu na jego symbolikę, a przede wszystkim ze względu na estetykę. Łapacz snów tattoo jest tatuażem bez wątpienia bardzo urokliwym i przyciąga wzrok. Nie sposób przejść obok niego obojętnie.

Ten atrakcyjny motyw niesie za sobą pewną tajemniczość oraz mistyczność. Łapacz snów tattoo możemy łączyć z różnymi wzorami, np. motywem kwiatowym lub napisami. Po tatuaż przedstawiający łapacz snów sięgają z chęcią kobiety, a to za sprawą jego subtelności. Trzeba przyznać, że jest to jeden z bardziej kobiecych wzorów. Niemniej jednak  dobrze wykonany pasuje również mężczyznom. Wielu sięga po niego, bo wierzy w jego tajemniczą moc. Wierzą w spokojny sen, który ma im zapewnić oraz przyciągnąć dobrą energię. Najczęściej wykonywany jest na plecach, gdzie prezentuje się imponująco. Łapacz snów tattoo będzie równie dobrze prezentować  się np. na żebrach, biodrach a także wewnętrznej stronie przedramienia. Zarówno małe, jak i duże projekty, będą przyciągały wzrok miłośników tatuażu.

Łapacze snów tatuaż – inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.