Loading...
Uroda

Laser wysokoenergetyczny – co to takiego jest?

zabieg z laserem wysokoenergetycznym

W dzisiejszych czasach laseroterapia wysokoenergetyczna to chętnie stosowana terapia fizykalna. Cieszy się ona dużą popularnością, ponieważ jest bardzo skuteczna. Co zatem warto wiedzieć na temat tego rodzaju terapii? Czym tak właściwie jest laser wysokoenergetyczny? Jakie zabiegi z jego wykorzystaniem można wykonywać?

Laser wysokoenergetyczny – co to takiego jest?

Laser wysokoenergetyczny to urządzenie, które ma wiele zastosowań. Wykorzystuje się go w celach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i biostymulacyjnych. Jego dużą zaleta jest to, że doskonale wspomaga naturalne zdolności ludzkiego organizmu do regeneracji przy pojawianiu się stanu zapalnego wywołanego urazem, zabiegiem chirurgicznym czy też alergią. Ponadto zabiegi wykonywane na takim sprzęcie mają wpływ na poprawę pracy układu limfatycznego, przyczyniają się do polepszenia mikrokrążenia w tkankach czy też przyspieszają gojenie się ran. Na polskim rynku godnym uwagi urządzeniem tego typu jest Polaris HP S, który to można zakupić w sklepie Astra.pl Warto przy tym zaznaczyć, że laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl dostępny jest w bardzo korzystnej cenie, a ponadto dostawę, montaż i szkolenie klient otrzymuje w cenie tego aparatu. Jest to typowy laser do rehabilitacji. Umożliwia on głęboką penetrację tkanek, dzięki temu w bardzo krótkim czasie możliwe staje się osiągnięcie naprawdę zadowalających wyników terapeutycznych.

kobieta na laserze wysokoenergetycznym

Zabiegi z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego.

Należy podkreślić, że laseroterapia wysokoenergetyczna ma bardzo wiele zastosowań. Przy jej wykorzystaniu można leczyć praktycznie każdą część ciała. Z zabiegów z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego można skorzystać miedzy innymi w przypadku: naderwania ścięgna czy więzadła, skręcenia stawu, zapalenia kaletki czy też przy dyskopatii szyjnej. Taki laser często wykorzystuje się także do biostymulacji. Doskonale sprawdzi się u osób z chorobami skóry, ranami i bliznami pooperacyjnymi czy też reumatyzmem i stanami zapalnymi. Warto podkreślić, że laserem wysokoenergetycznym Polaris HP S można wykonywać zabiegi ciągłe, impulsowe lub zabiegi w trybie Superplus. Jeżeli zaś chodzi o technikę wykonywania zabiegu to w większości przypadków stosuje się technikę dynamiczną, która polega na powolnym, pozbawionym nacisku przesuwaniu sondy prostopadle do skóry. Do niewielkich powierzchni czy też do zmian chorobowych, które są dokładnie zlokalizowane można zastosować technikę statyczną, przy której sonda trzymana jest wyłącznie w danym miejscu. Niekiedy korzysta się także z techniki łączonej, taką metodę stosuje się np. przy aplikacji na mięśnie. Dawka stosowana w laseroterapii to gęstość energii w J/cm2. Zabiegi z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego pozwalają na stosowanie dużych dawek. W stanach przewlekłych są to dawki w przedziale od 30 do 100 J/cm2, natomiast w zaostrzonych dolegliwościach czy też w stanach podostrych w przedziale od 10 do 50J/cm2. Dlatego też laseroterapia wysokoenergetyczna jest tak skuteczna w leczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.