Loading...
Uroda

Laserowa korekcja wzroku – doskonały wzrok bez okularów

Laserowo skorygowane oko

Artykuł partnera.

Osoby zmagające się z wadami wzroku takimi, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm coraz częściej decydują się korekcję laserową. Na czym polega taki zabieg i kiedy jest wskazany? Poniżej kilka wskazówek. Zapraszamy do lektury!

Czym jest laserowa korekcja wad wzroku?

Laserowa korekcja wad wzroku to metoda chirurgiczna, dzięki której pacjent odzyskuje komfort zdrowego widzenia. Ów zabieg umożliwia korekcję  krótkowzroczności do -14 dioptrii, dalekowzroczności do +6 dioptrii oraz astygmatyzmu do 5 dioptrii.

Omawiana metoda jest bezpieczna, bezinwazyjna i nie wymaga długiej rekonwalescencji ‒ pacjent już po godzinie od zakończenia zabiegu  może wrócić do domu. Wyróżniamy cztery metody laserowej korekcji, są to:

 • FemtoLASIK ‒ to metoda najnowocześniejsza. Podczas zabiegu wykorzystywany jest sterowany komputerowo laser femtosekundowy, który większa przewidywalność grubości tworzonego płatka, a co za tym idzie, umożliwia zaoszczędzenie tkanki rogówki i zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.
 • LASIK ‒ rogówka jest nacinana przy pomocy mikrokeratomu z jednorazowym ostrzem, następnie chirurg modeluje wewnętrzne warstwy rogówki laserem.
 • LASEK ‒  to technika wykorzystywana w przypadku pacjentów z głęboko osadzonymi oczami oraz cienką rogówką. W pierwszej kolejności następuje chemiczne zmiękczenie nabłonka, krok następny to mechaniczne usunięcie nabłonka. Modelowanie rogówki przebiega z wykorzystaniem lasera eximerowego.
 • EBK ‒ nabłonek rogówki usuwany jest bez uprzedniego zmiękczenia. Rogówka modelowana jest za pomocą lasera eximerowego.

Kto może zdecydować się na laserową korekcję?

O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu decyduje lekarz specjalista, pacjent musi wykonać stosowne badania, dzięki którym możliwa będzie diagnoza stanu oka. Badania można wykonać w ciągu jednego dnia, trwają one około 1,5-2h. Kandydatem do zabiegu jest osoba, która:

 • ma ukończone 21 lat,
 • w ciągu ostatnich 12 miesięcy zauważyła zmiany w ostrości widzenia,
 • nie lubi bądź z jakich względów nie może nosić okularów i soczewek kontaktowych, na przykład uprawia sport.

Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję?

Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję? Powodów jest wiele, wśród  najistotniejszych wymienić możemy takie, jak:

 • dobra jakość widzenia
 • brak konieczności noszenia okularów i soczewek
 • brak wydatków związanych z zakupem okularów i soczewek
 •  większy komfort

Większy komfort widzenia ze SPEKTRUM z Wrocławia

Zabiegi laserowej korekcji wzroku przeprowadzane są w Ośrodku Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM we Wrocławiu. Grono specjalistów dokładnie omawia zabieg, przeprowadza badania kwalifikacyjne i dba o to, by laserowa korekcja wad wzroku przebiegała bez zarzutu a pacjent czuł się komfortowo. Warto też wspomnieć o tym, że klinika wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt medyczny.

Podsumowanie

Laserowa korekcja wad wzroku to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej pacjentów. Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny, nie wymaga też długiej rekonwalescencji. Po zabiegu podnosi się jakość widzenia, a pacjent może zrezygnować z noszenia okularów i soczewek kontaktowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.