Loading...
Uroda

Laserowe usuwanie rozstępów

laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy są wrzecionowymi pasmami występującymi na brzuchu, udach i pośladkach. To jedna z przyczyn niższej samoakceptacji wśród kobiet. Występują także u mężczyzn niezależnie od wieku. W pierwszym etapie w walce z rozstępami każdy sięga po kosmetyki, jednakże nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. W związku z tym zaleca się, aby wybrać się na specjalistyczny zabieg wykorzystujący laser, aby usunąć rozstępy. Na czym polega ten zabieg? Komu jest on zalecany, a kto musi zrezygnować z przystąpienia do niego?

Laserowe usunięcie rozstępów w Krakowie?

Zdecydowanie się na laserowe usuwanie rozstępów to jedna z najbardziej skutecznych metod, aby pozbyć się tego problemu. Powstają one najczęściej na skutek zbyt nadmiernego rozciągnięcia się skóry poprzez ciążę, przybierania na wadze albo w czasie zbyt szybkiego wzrostu w fazie dojrzewania.

Włókna kolagenowe pękają, ponieważ nie wytrzymują napięcia jednocześnie tworząc blizny, które są potocznie nazywane rozstępami. Laser działa w ten sposób, iż pobudza on skórę do produkcji już nowego kolagenu uzupełniając obecne ubytki. Szczególnie zaleca się wykonanie tego zabiegu, jeśli rozstępy są nie tylko szerokie, ale również głębokie.

Przeciwwskazania do wykonania laserowego usunięcia rozstępów

Wykonanie tego zabiegu nie jest w pełni bezpieczne dla każdego. Przede wszystkim muszą z niego zrezygnować osoby chorujące na cukrzycę, choroby nowotworowe bądź opryszczkę i przyjmujące leki.

Ponadto laserowe usunięcie rozstępów nie jest dla osób mających podatną skórę na blizny jak również świeżą opaleniznę, bowiem lepiej poczekać aż ona zejdzie. Kolejnymi przeciwwskazaniami do tego zabiegu jest ciąża oraz peelingi chemiczne.

Laserowe usuwanie rozstępów – Leaclinic

W Leaclinic (siedziba kliniki znajduje się w mieście Kraków) można umówić się na wizytę z doświadczonymi specjalistami, aby omówić dany problem i zdecydować się na wykonanie zabiegu, jeśli oczywiście nie będzie żadnych innych przeciwwskazań. W trakcie konsultacji, specjalista dobierze jedną i odpowiednią metodę, której celem będzie zredukowanie ilości występujących rozstępów. Należy jednak pamiętać, że z reguły nie da się usunąć wszystkich blizn, ale w zamian za to można zmniejszyć ich widoczność. Dodatkowo, zaleca się, żeby reagować już we wczesnym stadium rozstępów, ponieważ z upływem czasu, kiedy staną się one bledsze, będą trudniejsze do usunięcia.

Leaclinic wykorzystuje do walki z niechcianymi śladami skórnymi laser frakcyjny CO2. To zaawansowana technologia przeznaczona nie tylko do odmłodzenia czy regeneracji skóry, ale także do odbudowy kolagenu, a co najważniejsze – likwidacji występujących blizn na skórze wywołane trądzikiem, bliznami pooparzeniowymi albo rozstępami.

Zastosowanie frakcyjnego lasera CO2

Laser CO2 wytwarza wysokiej energii wiązkę. Wiele razy trafia ona w skórę i tworzy siatkę małych, głębokich oparzeń zachowując wyspy nieuszkodzonych części na skórze. Proces gojenia następuje szybko. Zwykle około 30 minut przed danym zabiegiem, specjalista aplikuje pacjentowi znieczulający krem.

Działa on w ten sposób, że przyczynia się do większego komfortu pacjenta oraz niweluje jego ból. Na jeden zabieg należy przeznaczyć od 15 do 90 minut. Wszystko zależy od poddanej zabiegowi partii ciała. Oczywiście nie wystarczy tylko jeden zabieg, żeby zobaczyć widoczne efekty.

Zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu, na skórze w miejscach, na których działał laser, mogą wystąpić zaczerwienienia, obrzęk, a nawet można odczuwać pieczenie. W związku z tym, zaleca się, aby unikać mycia tych części skóry ciepłą wodą. Należy zastosować łagodny krem z filtrem SPF nawet 3 razy dziennie. Gojenie trwa do 10 dni.

Trzeba pamiętać, iż laserowe usuwanie rozstępów nie jest obojętne dla skóry. Wszystko zależy od jej typu. Każdy może przejść inaczej zabieg jeśli chodzi o wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych. Kiedy rozstępy są głębsze i wymagają wykonania większej liczby zabiegów to na takiej skórze mogą pojawić się objawy podobne do poparzenia jej. Do momentu całkowitego wyleczenia się, nie wolno przebywać na słońcu w celu opalania się. Dodatkowo, zaleca się, aby przyjmować środki, których zadaniem jest zwalczanie występujących w organizmie drobnoustrojów pojawiające się na skutek naruszenia warstwy skórnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.