Loading...
Zdrowie

Leczenie bólu kręgosłupa – od czego zacząć?

Kobieta u fizjoterapeuty który leczy jej ból kręgosłupa

Artykuł sponsorowany.

Dolegliwości bólowe pleców mogą dotyczyć ludzi w różnym wieku. Niesłusznie przyjmuje się, że z problemem zmagają się jedynie osoby będące w starszym wieku. Również coraz młodsi, choćby ze względu na statyczny tryb pracy, zgłaszają się z bólami kręgosłupa, lędźwi czy bioder. Wśród osób najbardziej narażonych na przyszłe problemy z kręgosłupem znajdują się m.in. pracownicy biurowi, urzędnicy, informatycy czy pracownicy fizyczni. Praca zdalna to kolejny czynnik, który może przełożyć się na powstawanie bólów kręgosłupa.

Fizjoterapia, a leczenie bólu kręgosłupa – dlaczego pojawia się problem?

Leczenie bólu kręgosłupa nie musi być procesem ingerencyjnym ani wpływającym na komfort funkcjonowania. Niezwykle duże postępy w tym kontekście wykonała fizjoterapia, dzięki której można realnie przeciwdziałać problemom zdrowotnym pojawiającym się u różnych pacjentów.

Rehabilitacja osób jest szczegółowo dobierana ze względu na symptomy bólowe, z jakimi zgłaszają się pacjenci. Wśród najczęstszych negatywnych odczuć można wyróżniać ból promieniujący, punktowy czy nasilający się pod wpływem intensywnego ruchu. Niekiedy problemy pojawiają się także mimowolnie, w związku z czym mogą mieć one wszystkie różny charakter.

Dyskopatia, zwyrodnienia i rehabilitacja po operacji

Bóle kręgosłupa i pleców pojawiają się w różnych okolicznościach. Wiemy, że duża część problemów ma swoją patogenezę w kontekście przyjętego stylu życia. Praca za biurkiem, wielogodzinne siedzenie lub intensywne zrywy – to czynniki, które mogą zaszkodzić zdrowiu naszych pleców. Wśród poszczególnych, najczęściej występujących problemów z nawracającymi bólami wymienia się:

  • dyskopatię,
  • zwyrodnienia,
  • stany pooperacyjne,
  • przeciążenia,
  • rwę kulszową.

Mogą pojawiać się także inne rodzaje bólu, takie jak uczucie dyskomfortu w okolicach łopatek. Może się ono nasilać w przypadku wykonywania ruchów ramion. Niektóre symptomy mogą przypominać także dolegliwości, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z dysfunkcjami kręgosłupa. Mogą to być np. bóle żeber czy klatki piersiowej.

Wsparcie dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa

Leczenie bólu kręgosłupa może polegać na zabiegach rehabilitacyjnych. Jest to nieingerencyjny sposób na powrót do zdrowia. Takimi działaniami zajmują się renomowani fizjoterapeuci, którzy realizują zabiegi rehabilitacyjne. To nieoceniona pomoc dla osób zmagających się z tego typu dolegliwościami. Z usług fizjoterapeutów korzystają chociażby sportowcy, którzy bardzo często ulegają różnego rodzaju przeciążeniom.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem fizjoterapii Fizjomore.pl
ul. Kawaleryjska 10
20-552 Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.