Loading...
Sport

Łyżwy z dzieckiem – od czego zacząć, jak się przygotować?

Dobrze przygotowani rodzice na łyżwach z dzieckiem

Artykuł partnera.

Łyżwy to jedna z tych zimowych dyscyplin, która łączy aktywność fizyczną z doskonałą zabawą. Ponadto rodzinna wyprawa na lodowisko to świetna okazja do integracji i zbudowania pozytywnych relacji z dziećmi. Jednak aby ten czas był udany, a przede wszystkim bezpieczny, warto się do niego odpowiednio przygotować.

Po pierwsze: odpowiedni ubiór

Pierwsze, o czym powinniśmy pomyśleć, wybierając się na łyżwy, to ubranie dostosowane do warunków panujących na lodowisku. Dlatego warto ubrać się warstwowo na tzw. „cebulkę”, dzięki czemu będziemy mogli zrzucić z siebie nadmiar ubrań, gdy zrobi nam się za gorąco. Oprócz tego wybierzmy ubrania, które nie będą krępować naszych ruchów, a także będą odprowadzały wilgoć z powierzchni ciała. Dodatkowo warto zabrać ze sobą ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki, które będą chroniły przed nadmierną utratą ciepła.

Po drugie: przygotuj sprzęt

Rodziny, które dopiero rozpoczynają przygodę z łyżwiarstwem, warto aby przed zakupem sprzętu wybrały się z dziećmi na lodowisko z możliwością wypożyczenia łyżew. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy ten rodzaj aktywności przypadnie im do gustu oraz uniknąć nieprzemyślanej inwestycji. Z kolei osoby, które mają już swój sprzęt, koniecznie muszą go odpowiednio wcześniej przygotować, zapewniając w ten sposób komfort i bezpieczeństwo najbliższym. Łyżwy należy naostrzyć i nasmarować, a także sprawdzić stabilność wiązań. Oprócz tego można wyposażyć się w ochraniacze, które zamortyzują ewentualny upadek i ochronią kończyny przed stłuczeniem.

Po trzecie: rozgrzewka

Przed każdą aktywnością fizyczną zaleca się, aby przygotować organizm do wysiłku, dzięki czemu można zapobiec powstawaniu kontuzji i urazów. Wystarczy wykonać 5-10 minut krótkich ćwiczeń, np. pajacyków, skłonów i przysiadów, aby przyspieszyć pracę serca, zwiększyć elastyczność stawów i rozgrzać mięśnie. Dodatkowo aby zachęcić dzieci do rozgrzewki, można przeprowadzić je w formie zabawy, co dodatkowo uatrakcyjni ćwiczenia i zachęci do ruchu.

Po czwarte: zadbaj o skórę dziecka

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, dlatego przed wyjściem na lodowisko należy o nią odpowiednio zadbać, aby utrzymać ją w dobrej kondycji, nawet gdy jest narażona na zmiany związane z aktywnością fizyczną. Dla małych wielbicieli zimowych sportów idealnym rozwiązaniem będzie żel Fastum Junior, mający postać kojącej emulsji żelowej, którą można stosować już u dzieci powyżej 3. roku życia. W jego składzie znajdują się składniki takie jak: mentol, który zapewnia uczucie natychmiastowej ulgi, działające kojąco bromelaina oraz boswellia, escyna, która wspomaga naturalne zmniejszanie obrzęków oraz chroniąca naczynia krwionośne trokserutyna. Dodatkowo tubka z żelem jest bardzo poręczna i z powodzeniem zmieści się nawet w kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.