Loading...
Uroda

Maskara do rzęs – olśniewające i uwodzicielskie spojrzenie

Kobiet korzysta z maskary do rzęs

Jak wiadomo, jednym z ważniejszych i z pewnością najczęściej zauważonych atrybutów kobiecej urody są rzęsy.

Każda Pani marzy o tym, aby były one gęste, długie i uwodzicielskie. Niestety jednak natura nie zawsze na taki efekt pozwala. Z pomocą więc przychodzą, dedykowane do zadań specjalnych maskary. Na rynku można spotkać bogatą ofertę tuszów do rzęs w różnych kategoriach cenowych i o różnym działaniu. Co warto na ich temat wiedzieć oraz jak wybrać idealną maskarę? Najważniejsze informacje i porady na ten temat można znaleźć poniżej.

Tusz do rzęs – ulubiony kosmetyk kobiet

Maskara jest kosmetykiem służącym do podkreślania i malowania rzęs, której użycie samo w sobie może stanowić makijaż oka lub być jedynie jego dopełnieniem. Dzięki niej rzęsy są wyraziste, pogrubione, wydłużone, a także podkręcone. Efekt końcowy zależy od szczoteczki i konsystencji tuszu, dlatego też na rynku znaleźć można tusze do rzęs w różnych odmianach. Maskara pogrubiająca rzęsy świetnie sprawdzi się u posiadaczek rzęs rzadkich i cienkich, a wszystko to dzięki zawartym w składzie cząsteczką kaszmiru. Tusze wydłużające z kolei posiadają specjalną, asymetryczną szczoteczkę przeznaczoną są do rzęs gęstych, jednak krótkich, która dotrze do każdego, nawet najmniejszego włoska. W ofercie maskar można znaleźć też te, dzięki którym rzęsy zyskują wywinięty, lekko podkręcony kształt, a niektóre produkty łączą w sobie trzy funkcje, zapewniające olśniewające i uwodzicielskie spojrzenie, dzięki zaledwie jednemu pociągnięciu szczoteczką.

Jaką maskarę wybrać?

Jak już zostało powiedziane, dostępne na rynku tusze do rzęs dostępne są w różnych postaciach, jednak oprócz efektu, jaki dzięki nim można uzyskać, maskary różnią się też od siebie pod względem składu, koloru i rodzaju szczoteczki. Tak ogromna różnorodność wśród tego kosmetyku pozwala na wybór przez każdą z Pań najlepiej spełniającego indywidualne wymagania produktu. Dla tych, które pragną naturalnego efektu poleca się tradycyjne maskary zapewniające efekt pogrubienia, wydłużenia i podkręcenia. Jednak oferta tuszów do rzęs może zaoferować nieco więcej niż klasyczne wykończenie. Dzięki odpowiednio dobranej maskarze uzyskać można także efekt sztucznych rzęs, popularne cat eye oraz wyraziste doll eyes. Wybór konkretnego tuszu zależy od potrzeb i gustu, warto jednak kierować się swoimi naturalnymi uwarunkowaniami, takimi jak uroda i kondycja rzęs, czy kształt oka, pomoże to bowiem osiągnąć dzięki dobrze dobranej maskarze najbardziej zadowalające rezultaty.

Najlepszy tusz do rzęs – czyli jaki?

Nie istnieje jedna, dobra odpowiedź na to pytanie. Najlepszy tusz do rzęs to z pewnościę ten, za którym stoi dobra i sprawdzona marka, jednak co do konkretnego rodzaju maskary i efektu, jaki będzie dawać zdania są podzielone. Każda kobieta jest wyjątkowa i ma inne oczekiwania wobec kosmetyków, które stosuję i to właśnie dlatego powstało poniższe rozróżnienie.

  • Wydłużające tusze do rzęs – posiadają szczoteczki w formie małych grzebyków, stworzonych do krótkich rzęs,
  • Pogrubiające tusze do rzęs – posiadają szczoteczki o gęstym włosiu, stworzone do rzadkich rzęs, które wymagają nadania im objętości,
  •  Podkręcające tusze do rzęs – posiadają wygięte w łuk szczoteczki, stworzone dla prostych rzęs, które wymagają podkręcenia,
  • Kolorowe tusze do rzęs – w tej kategorii należy wyróżnić najpopularniejsze i najczęściej wybierane tusze czarne, ale także te w odcieniach brązów i szarości. Dla Pań pragnących szalonego makijażu  poleca się też tusze kolorowe, neonowe, złote oraz srebrne. 

Dobry tusz do rzęs to jednak nie tylko wydłużenie, pogrubienie, podkręcenie i kolor. Kupując maskarę warto też zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie jak:

  • Skład produktu – odpowiednie i delikatne dla oka składniki,
  • Łatwość aplikacji – tusz powinien równomiernie, bez grudek i zlepiania rzęs rozprowadzać się po wszystkich włoskach,
  • Jakość – tusz nie powinien się osypywać i rozmazywać,
  • Długotrwałość – tusz powinien przetrwać na rzęsach cały dzień i właśnie w tym przypadku polecane są maskary wodoodporne.

Jak odpowiednio używać i przechowywać tusz do rzęs?

Aplikowanie na rzęsy mascary jest niezwykle proste. Za pomocą specjalnej szczoteczki wystarczy nanieść odpowiednią ilość produkty, poczekać aż wyschnie i cieszyć się efektem przez cały dzień. Lepsze jakościowo tusze wymagają zaaplikowania jedynie jednej warstwy w celu uzyskania zadowalającego efektu.

Tusze do rzęs należy przechowywać w dobrze dokręconym opakowaniu w temperaturze pokojowej. Zaleca się regularne czyszczenie szczoteczki w celu usunięcia niepotrzebnych grudek i zaschniętych resztek produktu.

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.