Loading...
Zdrowie

Masz przebarwienia na twarzy? Poznaj skuteczne sposoby ich usuwania

Kobieta ma na twarzy przebarwienia

Na skutek działania promieniowania UVA i UVB na twarzy, ale i innych częściach ciała, które nie są osłonięte ubraniem pojawiają się przebarwienia. Warto chronić swoją skórę najbardziej jak jest to możliwe. Jeśli już się pojawią, najlepiej je usunąć, jeśli to możliwe. Poznajcie skuteczne sposoby.

Jak zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień na skórze twarzy czy ciemnieniu tych istniejących?

Przebarwienia powstają gdy dochodzi do hiperpigmentacji. Oznacza to, że produkowana przez melanocyty melanina gromadzi się w jednym miejscu. Istniejące przebarwienia warto chronić, by nie stały się ciemniejsze. Wszelkie zmiany pigmentacyjne należy też chronić ze względu na ryzyko wystąpienia czerniaka. Najbardziej rekomendowany jest krem z faktorem SPF 50+ Sprawdza się nawet dla cery bardzo bladej i dobrze chroni przed szkodliwym promieniowaniem. Należy zawsze nakładać dość grubą warstwę kremu, nawet 15 ml. Przebarwienia na twarzy są szczególnie problematyczne, gdyż skóra w tym miejscu jest najczęściej odsłonięta. Niemniej jednak dobry krem, który może być jednocześnie podkładem z ochroną SPF 50+ będzie zapobiegał dalszym zmianom. Oczywiście te istniejące można rozjaśniać i niwelować stosując peelingi kwasowe, a także serum do twarzy z witaminą C. Sprawdzają się peelingi na bazie kwasu mlekowego, ale można też sięgnąć po inne. Taki peeling warto wykonywać dwa razy w tygodniu, a codziennie, a nawet kilka razy dziennie trzeba sięgać po krem z filtrem UV 50+. Sprawdzają się także kosmetyki zawierające kwas fitowy, kojowy. Przed powstaniem nowych przebarwień mogą chronić niacynamid i kwas ferulowy.

Usuwanie przebarwień, czyli co warto wiedzieć na temat peelingów i zabiegów z użyciem lasera

Nie tylko stosując odpowiednie kosmetyki można przeciwdziałać przebarwieniom, bo warto korzystać także z medycyny estetycznej. W tym przypadku może sprawdzić się peeling docierający w głębsze warstwy skóry, zatem do skóry właściwej, gdzie poza naskórkiem tworzą się zmiany pigmentacyjne. Laseroterapia jest niezwykle skuteczna w przypadku powstających zmian barwnikowych. Wiązka lasera działa bezpośrednio na przebarwienie. Melanina zostaje rozbita na drobniejsze cząsteczki, a następnie ulegają one złuszczeniu. Taka metoda jest bezpieczna i warto ją stosować. Dobierana jest odpowiednia długość wiązki światła w związku z tym zabieg nie jest bardzo inwazyjny. Skóra pozostaje po nim przez pewien czas zaczerwieniona. Trzeba zdawać sobie sprawę, że istnieją przeciwwskazania do wykonania laseroterapii na przebarwienia. Otóż wśród nich trzeba wymienić stany zapalne skóry, niewyrównaną cukrzycę, czy skłonność do bliznowców. Skóra przygotowana do zabiegu laseroterapii powinna być czysta, odtłuszczona. Taki zabieg najlepiej stosować w okresie jesienno-zimowym. Jednocześnie cały czas trzeba używać kosmetyków ochronnych przed promieniowaniem UV. Oczywiście można też wybrać profesjonalne peelingi do twarzy w salonie kosmetycznych. Jeżeli chcesz postawić na peeling, który nie wywołuje podrażnień, to na pewno sprawdzi się kawitacyjny. Jest to peeling głęboki, podobnie jak chemiczny, a jednak jest delikatny.

Warto dobrać odpowiednią metodę usuwania przebarwień. W ten sposób można skutecznie obniżać ryzyko czerniaka. Niezależnie od pory roku należy stosować kremy z filtrem SPF 50+. Dzięki temu skóra twarzy i ciała będzie odpowiednio chroniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.