Loading...
Choroby

Mata do akupresury – na jakie schorzenia pomaga?

Kobieta lezy na macie do akupresury

Wokół stosowania mat do akupresury narosło wiele mitów i niedomówień. Czy jest to uznana przez medycynę zachodnią terapia lecznicza? W walce z jakimi chorobami akupresura może pomóc? Sprawdźmy!

Co trzeba wiedzieć o akupresurze?

Technika, która powstała już kilka tysięcy lat temu w Azji, opiera się na jednym fundamentalnym założeniu. Dla naszego zdrowia kluczową rolę odgrywa przepływ energii przez ciało. Jeśli w jakimś miejscu jest on zachwiany, to pojawiają się choroby.

Zdaniem twórców tej metody to właśnie zablokowanie tych wybranych stref na naszym ciele manifestuje się na przykład bólem brzucha, migrenami czy drętwieniem kończyn. Spora część Azjatów wierzy w to, że sesje masażów, które mają te wybrane strefy odblokować, pomaga w walce ze stanami chorobowymi.

Widać tu pewne podobieństwa względem akupunktury, jednak jest też kilka znaczących różnic. Po pierwsze, akupunktura po wielu latach została uznana w wielu krajach Europy za metodę o właściwościach leczniczych. Akupresura wciąż nie ma tego statusu, choć można odnaleźć kilka publikacji naukowych, które wykazują jej dobroczynny wpływ na organizm.

Kiedy warto stosować akupresurę?

Lista schorzeń jest dość długa. Często wykazuje się na to, że technika polegająca na masażu ma właściwości uspokajające. Oznacza to, że akupresura może przynieść ulgę osobom, które walczą na przykład z huśtawką emocjonalną lub po prostu chcą się odprężyć po ciężkim dniu. Masaż wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Wiele osób rekomenduje też tę technikę w sytuacji, kiedy zmagamy się ze schorzeniami takimi, jak przewlekłe bóle pleców na tle mięśniowym lub rwą kulszową. To trudne w leczeniu przypadłości, a umiejętnie poprowadzony masaż zawsze może przynieść ulgę i pomóc szybciej wrócić do zdrowia.

Co ciekawe, często wskazuje się też na problemy ze strony układu pokarmowego. Istnieje spora grupa osób, która twierdzi, że akupresura pomogła im pozbyć się na przykład pobolewania w podbrzuszu, choć brak w tym temacie przekonujących badań naukowych. 

Akupresura sprawdzi się też w walce z migrenami o różnym podłożu. Tutaj również dużą rolę odgrywa proces wytwarzania endorfin, które pomogą szybciej rozprawić się z bólem. To główna różnica tej metody względem tradycyjnej terapii z wykorzystaniem niektórych leków. Te tylko “tłumią” ból, w wyniku czego wciąż nie czujemy się na sto procent. Dobry masaż może rozwiązać ten problem

Mata do masażu – czy warto?

Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, to na pewno warto dać tej metodzie szansę. Najwyższej jakości maty do akupresury All4Fit, posiadają przebadany skład, który jest przyjazny zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska.

Po stronie atutów takiej maty można wymienić też profesjonalne kolce masujące wykonane z tworzywa ABS, a także ogromną mobilność. Matę zawsze można zabrać ze sobą, czy to na wakacje czy w delegację, by cieszyć się z jej dobroczynnych właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.