Loading...
Choroby

Mity na temat wszywki alkoholowej

Mężczyzna uzależniony od alkoholu siedzi przy stoliku w barze

Artykuł partnera.

Na przestrzeni lat powstało wiele mitów i fałszywych informacji na temat działania wszywki alkoholowej. Aby je wyeliminować należy czytać tylko sprawdzone i rzetelne informację. Ważnych wiadomości na temat działania wszywki alkoholowej należy szukać tylko w sprawdzonych źródłach i serwisach. Pamiętaj, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej. Natomiast jej działanie jest bardzo skuteczne w całym procesie leczenie uzależnienia od alkoholu.

Mit nr 1 – Wszywkę alkoholową można przepić

Przepicie wszywki alkoholowej jest niemożliwe. Każdorazowe spożycie etanolu skutkować będzie nagromadzeniem się w organizmie aldehydu octowego, który wywoła silne i nieprzyjemne dolegliwości zatrucia alkoholowego.

Działanie wszywki alkoholowej polega na hamowaniu rozkładu alkoholu w organizmie. Z zaszytych w organizmie tabletek, stale uwalniana jest substancja czynna o nazwie disulfiram. Substancja ta odpowiada za hamowanie procesów metabolicznych alkoholu. Jej głównym zadaniem jest blokowanie enzymu, który odpowiada za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. Zadaniem dehydrogenazy aldehydowej jest rozkład szkodliwego aldehydu octowego do bezpiecznej postaci kwasu octowego. Przekształcenie aldehydu octowego do kwasu octowego jest jednak niemożliwe w obecności wszywki alkoholowej. Nagromadzenie się aldehydu octowego w organizmie skutkuje wystąpieniem silnych i nieprzyjemnych dolegliwości zatrucia alkoholowego.

Po każdorazowym sięgnięciu po alkohol podczas posiadania zaszytego Esperalu, jednostka odczuwać będzie dolegliwości takie jak: drgawki, kołatanie serca, drżenie mięśni, skoki ciśnienia, wahania temperatury, zaczerwienienie skóry twarzy, przyśpieszona akcja serca, bóle głowy, zawroty głowy, wymioty, nudności, biegunka i inne.

Mit nr 2 – każdemu można podać wszywkę alkoholowa bez jego zgody

To mit, którego bardzo mocno boją się osoby uzależnione. Według prawa polskiego, zabieg podskórnej implantacji wszywki alkoholowej przeprowadzić można jedynie u osoby, która wyraziła świadomą zgodę na jego wykonanie. Zabiegu nie można, więc wykonać u osoby, która się nie zgadza, jest nieprzytomna lub decyzję podjęła z nią bliska osoba.

Wszywka alkoholowa z https://esperallodz.com/ zalecana jest osobom, które podjęły świadomą i samodzielną decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu.  Potrzebują one jednak dodatkowego motywatora lub bodźca, który umocni ich w swojej decyzji i pomoże wytrwać w trzeźwości.

Mit nr 3 – zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej jest bolesny i niebezpieczny

To kolejne fałszywe stwierdzenie, które wprowadza ludzi w błąd. Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej wykonywany jest przez lekarza chirurga w znieczuleniu miejscowym. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu, pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. W momencie, kiedy znieczulenie po kilku godzinach przestaje działać, odczuwanie dolegliwości bólowych jest indywidualną kwestią, jednak z reguły nie wymaga przyjmowania środków przeciwbólowych.

Podskórne podanie wszywki alkoholowej to bardzo prosty, bezpieczny i mało inwazyjny zabieg. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Są to sterylne warunki podczas tej procedury medycznej, zachowanie zasad aseptyki, doświadczony lekarz chirurg, który wykonuje zabieg oraz stosowanie się do zaleceń lekarza.

Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Ma on na celu zapoznanie się z ogólnym stanem zdrowia pacjenta, jego schorzeniami, przyjmowanymi lekami oraz ewentualnymi przeciwwskazaniami do zabiegu. Osoby, które posiadają przeciwwskazania do zabiegu takie jak uczulenie na disulfiram lub inny składnik leku, zaburzenia psychiczne, choroby serca, choroby krążenia, psychozy (z wyłączeniem ostrej psychozy alkoholowej) czy próby samobójcze nie mogą zostać dopuszczone do zabiegu.

Mit nr 4 – wszywka alkoholowa wyleczy mnie z choroby alkoholowej

Jest to powszechnie panujący mit. Należy jednak już na samym początku podkreślić, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej. Esperal nie wpływa na postrzeganie, dlatego osoba uzależniona nadal odczuwać będzie silna potrzebę sięgnięcia po alkohol. Wszywka alkoholowa nie wpływ na zmianę myślenia ani schematów działań. Istnieje duże ryzyko, że w momencie jej usunięciu z organizmu osoba uzależniona szybko wróci do nałogu.

Dlatego należy jeszcze raz zwrócić uwagę na fakt, iż wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metoda leczenia choroby alkoholowej . Trzeba podkreślić, że aby osiągnąć pożądane efekty – jakim jest długotrwały okres abstynencji- należy podjąć również terapię leczenia uzależnień. Tylko holistyczne podejście do leczenia choroby alkoholowej może przynieść pozytywne skutki.

Warto pamiętać, że leczenia uzależnienia od alkoholu to długi proces, który wymaga wiele wysiłku i motywacji ze strony osoby pijącej alkohol problemowo.

Mit nr 5 – wszywka alkoholowa zmienia zachowanie osoby uzależnionej

Wszywka alkoholowa, inaczej zwana Esperalem nie wpływa na funkcjonowanie człowieka. Jest to bardzo bezpieczna substancja, która sama w sobie nie wywołuje żadnych dodatkowych reakcji lub dolegliwości. Nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego występują w momencie spożycia przez osobę uzależniona alkoholu. Jednak, jeżeli osoba uzależniona przestrzegać będzie zaleceń lekarza i zakazów, nigdy nie doświadczy jej negatywnych konsekwencji.

Co ciekawe, osoby, które podczas terapii wszywka alkoholowa spożyły alkohol, swoich nieprzyjemnych dolegliwości nie powiązały z negatywnym wpływem alkoholu na ich organizm, a wszywką alkoholową.

Mit nr 6 – wszywka alkoholowa reaguje tylko na spore dawki alkoholu

Posiadając wszywkę alkoholową należy pamiętać, iż zakaźne jest spożywanie jakiejkolwiek dawki alkoholu. Nawet najmniejsza ilość tej substancji wywołać może silne bóle głowy, które dokuczać będą przez okres kilku godzin. Osobom, które posiadają wszywkę alkoholową zaleca się odstawienie wszelkich produktów spożywczych, które zawierają alkohol, lub zostały skonstruowane na bazie alkoholu. Osoba posiadająca wszywkę alkoholową ze swojej diety powinna wyeliminować cukierki zawierające alkohol, ciasta nasączone alkoholem oraz sosy na bazie octu lub alkoholu. Zaleca się uważne i skrupulatne czytanie etykiet na opakowaniach produktów. Należy unikać również używania kosmetyków z alkoholem lub stworzonych na bazie alkoholu. Stosowanie tych produktów może wywołać silne podrażnienia skóry oraz reakcję alergiczne. Unikaj perfum z alkohome, balsamów i kremów, które zawierają alkohol oraz płynów do płukania jamy ustnej z tą substancją.

Należy pamiętać, że skuteczne leczenie choroby alkoholowej przynieść może jedynie terapia leczenia uzależnień, która zmienia zachowanie jednostki, jej schematy działań, myślenie oraz sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Pacjent podczas terapii uczy się zachowań społecznie akceptowalnych, radzenia sobie w momentach kryzysu oraz radzenia sobie z głodem alkoholowym. Ważne, aby stosowanie wszywki alkoholowej było połączone z procesem terapeutycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.