Loading...
Uroda

Modelowanie warg sromowych – nowoczesne metody i możliwości

Kobieta poddaje się zabiegowi ginekologii estetycznej

Artykuł partnera.

Borykasz się z problemem utraty objętości warg sromowych? Cierpisz na dyskomfort związany z suchością i podrażnieniami swoich miejsc intymnych? A może chciałabyś poprawić ich wygląd, który zmienił się po porodzie, zmianach hormonalnych lub po prostu z wiekiem? Sprawdzamy, jakie metody i możliwości oferują nam najlepsze kliniki i gabinety ginekologiczne w Warszawie.

Lipofilling, czyli wypełnianie warg sromowych własnym tłuszczem 

Lipofilling warg sromowych to transfer tkanki tłuszczowej polegający na pobraniu jej z innego obszaru ciała (najczęściej brzucha, ud lub pośladków) i wprowadzeniu do warg sromowych. Ten zabieg medyczny wykonywany jest coraz częściej w klinikach i gabinetach ginekologii estetycznej w Warszawie. Cieszy się dużą popularnością ze względu na naturalny efekt, jaki daje oraz brak ryzyka wystąpienia alergii.

Lipofilling ma na celu zwiększenie objętości warg sromowych większych, poprawę ich kształtu oraz redukcję widocznych oznak starzenia się. Przy odpowiednim doborze techniki zabiegu, lipofilling warg sromowych jest skutecznym sposobem poprawy estetyki intymnej u kobiet, a jego efekty utrzymują się zazwyczaj dłużej niż efekty innych zabiegów ginekologii estetycznej. Co ważne, pobrany tłuszcz zawiera komórki macierzyste, które dodatkowo stymulują regenerację skóry. 

Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to składnik naturalnie występujący w organizmie, który ma zdolność do wiązania wody, dzięki czemu zwiększa objętość tkanki. Zabieg z jego użyciem daje naturalny efekt i może znacząco wpłynąć nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność narządów płciowych. 

Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym to zabieg ginekologii estetycznej poprawiający wygląd, objętość i nawilżenie kobiecych miejsc intymnych, ale może być wykonywany także w celu zapobiegania otarciom i podrażnieniom warg sromowych. Wykonuje się go na przykład w sytuacji częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych – dolegliwości występujące u kobiet po menopauzie lub obciążonych tym schorzeniem genetycznie. Wypełnianie warg sromowych kwasem daje długotrwały efekt wzmocnienia struktury skóry oraz poprawy jej elastyczności. 

Modelowanie i odbudowa warg sromowych nićmi 

Do popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach i klinikach ginekologii estetycznej w Warszawie zaliczyć możemy także rewitalizację warg sromowych nićmi, np. marki Aptos. To metoda poprawiająca estetykę i funkcje ochronne warg sromowych większych. Daje efekt liftingu, wypełnienia i zwiększenia objętości, a także spowalnia procesy starzenia. Wargi sromowe po zabiegu są odbudowane i sprężyste. Zyskują także pożądany kształt.  

Labioplastyka laserowa warg sromowych 

Jeśli szukamy nieinwazyjnej metody ginekologii estetycznej, warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje labioplastyka laserowa. To zabieg wykonywany przy pomocy lasera w znieczuleniu miejscowym. Umożliwia zmianę kształtu, korektę asymetrii, zmniejszenie oraz rekonstrukcję warg sromowych większych i bywa wykonywany na przykład u kobiet po ciężkich porodach lub urazach. Labioplastyka laserowa poprawia jędrność i kształt okolic intymnych, ale także rozwiązuje problem dyskomfortu towarzyszącego paniom podczas codziennych aktywności. 

Podsumowanie

Odbudowa warg sromowych może poprawić nie tylko estetykę kobiecych miejsc intymnych, ale także ich funkcjonalność – daje bowiem lepszą ochronę przed infekcjami i podrażnieniami. Kobiety po zabiegu modelowania warg sromowych są zwykle zadowolone z poprawy swojego życia intymnego oraz możliwości wykonywania czynności, które do tej pory sprawiały im ból lub dyskomfort. Decydując się na modelowanie warg sromowych należy jednak pamiętać, aby udać się do sprawdzonego lekarza ginekologii estetycznej w Warszawie, który trafnie dobierze zabieg do naszych indywidualnych potrzeb i przeprowadzi go profesjonalnie minimalizując ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.