Loading...
Sport

Na co zwrócić uwagę, wybierając trenażer do roweru?

Mężczyzna trenuje na trenażerze w domu

Ostatnie badania naukowców z Illinois w USA potwierdziły, że 6 miesięcy codziennej jazdy na rowerze zwiększa hipokamp o 2 procent oraz poprawia zdolności zapamiętywania aż o 15-20 procent. Dlatego zadbaj o swój mózg i nie odkładaj aktywności rowerowej na kolejne lato, zatroszcz się o nią także zimą.

Rower na niepogodę

W jaki sposób ćwiczyć, gdy za oknem śnieg? Możesz skorzystać z opcji jednośladu stacjonarnegoJaki rower stacjonarny wybrać? Kierując się wskazówkami, które znajdziesz w rankingu, łatwiej będzie Ci dobrać sprzęt odpowiedni do Twoich potrzeb.

Możesz też skorzystać z trenażera rowerowego, który docelowo przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Dowiedz się co to takiego.

Trenażer do roweru-jaki rodzaj wybrać?

Trenażer to urządzenie inaczej nazywane symulatorem. Umożliwia w warunkach sztucznych, trening określonej sprawności.

Zanim zdecydujesz się na wybór odpowiedniego sprzętu, musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań. Po pierwsze, w jaki sposób chcesz zamontować trenażer na rower? A po drugie, jaki rodzaj regulacji oporu Cię interesuje? Odpowiedzi pomogą Ci w doborze optymalnego urządzenia.

Przed zakupem upewnij się dokładnie jaki rodzaj sprzętu kupujesz. Najlepiej sprawdź to w wybranym przez siebie sklepie internetowym pod hasłem: trenażer do roweru. Tam wyskoczy Ci wiele symulatorów. Przy wyborze zwróć uwagę na dopasowanie z rozmiarem koła roweru. Sprawdź też kompatybilność z piastą, czyli tą środkową częścią, która obraca się na osi przymocowanej do ramy.

W jaki sposób chcesz zamontować trenażer na rower?

Masz dwie opcje do wyboru. Montaż pośredni. Kiedy urządzenie przylega do tylnego koła roweru. Taki typ składu nazywamy rolkowym. A także montaż bezpośredni. W tym wypadku musisz zdjąć koło i przypiąć je do osobnego napędu. Taki rodzaj nazywany jest instalowaniem na kasetę. Jaki sposób wybierzesz, zależy od Ciebie. Oba mają swoje plusy i minusy. Ważne jest to, ile masz miejsca do ćwiczeń. Zastanów się także nad celem, który przed sobą stawiasz.

Jaki rodzaj regulacji oporu Cię interesuje?

Opcja, którą wybierzesz, zależy od tego, jaki rodzaj treningu chcesz wykonać. Na tej podstawie powinieneś dobrać nie tylko rodzaj trenażera, ale również jego moc. Najczęściej obecnym i stosowanym rodzajem oporu jest trenażer magnetyczny, pojawiający się głównie w symulatorach rolkowych oraz kasetowych. Jest on zbudowany na układzie magnetycznym, który ogranicza pracujące koło zamachowe roweru.

Następny rodzaj to nieco bardziej rozbudowany mechanizm elektromagnetyczny. Jest on już wzmocniony o układy elektryczne.

Najbardziej zaawansowany wariant układu to opór hydrauliczny. Dodatkowo wzmocniony jest o sprzęgło umieszczone razem z olejem, który rozgrzewa się podczas jazdy. Wtedy przez chwilę możesz poczuć się jak na szlaku. Tego typu sprzęt najczęściej montuje się bezpośrednio, czyli na kasetę. W ten sposób możesz zapewnić sobie szybkość oraz niesamowite efekty podczas jazdy.

Co jeszcze może zaoferować Ci trenażer rowerowy?

Wyobraź sobie swój pierwszy trening. Masz zamiar ćwiczyć w garażu czy w pokoju w salonie? Wybierz odpowiednie miejsce, które da Ci przestrzeń. A co z widokami? Z nierównościami na drodze, które trzeba pokonać? Wielu producentów oferuje dziś m.in. realistyczną symulację podjazdu czy specjalne oprogramowanie treningowe z filmami imitującymi otwarte przestrzenie.  

To jak? Czas na trening. Nie ma już wymówki, kiedy możesz wsiąść na rower, nawet we własnym salonie. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.