Loading...
Choroby

Na czym dokładnie polega leczenie protetyczne?

Kobieta u protetyka

Nasza wiedza na temat różnych sposobów leczenia zębów jest niewielka – rzadko kiedy w ogóle wybieramy się do stomatologa, więc po prostu się na tym nie znamy. To błąd, bo warto przynajmniej wiedzieć, kto może nam pomóc z problemem, który akurat nam się przytrafił. Nie zawsze musimy przecież iść do dentysty – czasami o wiele lepiej pomoże nam protetyk. W szczególności powinny zainteresować się tym osoby starsze, u których faktycznie występują ubytki w uzębieniu. Dokładnie tym zajmuje się protetyk – pomaga on nam w uzyskaniu ładnego wyglądu jamy ustnej, w której obecnie mamy nieestetyczne “przerwy”.

A dlaczego tracimy zęby? Przyczyn może być mnóstwo – przebyte choroby, problemy genetyczne, urazy, brak odpowiedniej higieny. Efekt jest jednak taki sam – tracimy nasze zęby i czujemy się źle, bo to jednak ważny element naszego wyglądu. Im mniej ich mamy – tym trudniej nam się również mówi oraz spożywa jedzenie. To właśnie dlatego warto przynajmniej sprawdzić, co może zaoferować nam protetyk. Nie jest to na pewno tanie leczenie, ale zwykle otrzymujemy pomoc, dzięki której na wiele lat mamy spokój.

Wybierz się do protetyka także po to, aby zapobiec wypadaniu zębów

Protetyk nie musi być dla nas tylko ostatnią deską ratunku wtedy, gdy już stracimy któregoś zęba – możemy iść do niego wcześniej i poprosić o radę. Jeżeli dobrze dbamy o nasze uzębienie to nie powinno dochodzić do tego typu kłopotów. Na pewno warto tam iść, jeśli widzimy już, że z naszym zębem dzieje się coś złego lub otrzymaliśmy diagnozę, której skutkiem ubocznym może być właśnie wspomniana już utrata niektórych zębów. 

Pamiętaj również, że jeżeli masz jakiś ubytek to może on doprowadzić do znacznego wykrzywiania się pozostałych zębów – nie jest to więc kwestia tylko i wyłącznie estetyczna. Jeżeli nie zareagujesz w porę to możesz mieć potem mnóstwo kłopotów z tym, aby doprowadzić swoje zęby do porządku. A na pewno nie chcesz, aby w wyniku takich zmian zaczęło Ci ich wypadać jeszcze więcej.

Co protetyk może zaoferować osobom starszym?

Do protetyka możemy wybrać się także wtedy, gdy potrzebna jest nam już proteza – to oczywiście dotyczy głównie osób starszych, które w dalszym ciągu muszą jeść – a ich zęby przez lata po prostu mocno się zużyły i nie dają już rady z przeżuwaniem pokarmów. Proteza to idealne rozwiązanie – obecnie otrzymujemy już tak zaawansowane modele, że w ogóle nam one nie przeszkadzają i praktycznie nie czujemy tego, że nie są to nasze naturalne zęby. Pamiętaj, że jeżeli masz już protezę to tym bardziej musisz regularnie odwiedzać gabinet protetyka. Szukasz dentysty w Londynie? Polecamy polski gabinet stomatologiczny Diamond Dental Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.