Loading...
Ciało

Na czym polega plastyka brzucha, czyli abdominoplastyka?

Kobieta z odkrytym brzuchem po jego plastyce

Ciało człowieka zmienia się każdego dnia. Ulega procesom tycia i chudnięcia. Często w okolicy brzucha proces ten jest najbardziej widoczny. Nieważne czy z powodu ciąży, czy z nadmiaru spożywanych pokarmów, skóra brzucha ulega ciągłemu rozciąganiu. Niestety z czasem coraz trudniej pozbyć się nadmiarów tłuszczyku w tych okolicach, a i sama skóra, tracąc dawną sprężystość, nie jest w stanie obkurczyć się prawidłowo, nawet pomimo chudnięcia. Kiedy brzuch nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli, warto poddać się zabiegowi plastyki brzucha. Na czym polega?

Jak zmienia się brzuch?

W okolicy brzucha następuje szereg zmian na przestrzeni lat. Wiele pań i panów właśnie w tym obszarze zauważa odkładające się kilogramy, brak jędrności i elastyczności skóry. Niestety tłuszczyku z brzucha trudno się pozbyć. A nawet jeśli się to uda, to pozostała, rozciągnięta skóra, czasem psuje efekt wielomiesięcznych starań nad perfekcyjną sylwetką. Wiedzą to szczególnie kobiety po przebytej ciąży. Często skóra brzucha po rozciągnięciu staje się obwisa. Takie nadmiary skóry potrafią być sporym problemem dla osób, które długie lata walczyły o perfekcyjny wygląd i figurę.

Na czym polega abdominoplastyka?

Jest to plastyka brzucha, operacja, która polega na tym, iż chirurg usuwa nadmiar obwisłej skóry (oraz stosuje liposukcję w okolicy brzucha) i ponownie zszywa dany obszar, napinając i modelując w ten sposób brzuch. Dzięki abdominoplastyce uzyskujemy efekt bardziej smukłego, płaskiego brzucha. Skóra dzięki naciągnięciu nie jest już obwisła – taki efekt nie byłby możliwy do uzyskania naturalnie. Plastyka brzucha to zabieg, który formuje sylwetkę na nowo. Sama operacja trwa około 2-3 godziny i wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Jakie są zalecenia po plastyce brzucha?

Należy pamiętać, iż jest to poważna operacja, dlatego wymaga przejścia pewnego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu należy w klinice pozostać przez około 2 dni na obserwacji. Natomiast przez około tydzień pacjent powinien chodzić w pozycji zgiętej, tak aby nie naruszyć żadnych szwów lub tkanek. Należy nosić także specjalny elastyczny pas, który przyspiesza gojenie i uniemożliwia zbieranie się płynów. Do pracy można powrócić po około 2 tygodniach od przejścia operacji plastyki brzucha. W czasie rekonwalescencji należy przestrzegać także lekkostrawnej diety, aby nie obciążać organizmu i nie doprowadzać do powstawania zaparć. Finalny efekt abdominoplastyki będzie widoczny po około 4 – 6 miesiącach.

Dlaczego warto wykonać plastykę brzucha?

Według pacjentów jest to jedna z tych operacji, która zmienia podejście do życia. Należy pamiętać, że po zgubieniu wielu kilogramów, gdy zostaje obwisła skóra, to często staje się ona sporym problemem dla pacjentów. Kiedy tkanki tłuszczowej lub skóry jest zbyt wiele, dochodzi do powstawania otarć i czasem stanów zapalnych, co bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie wspominając o aspektach wizualnych i trudnościach w doborze garderoby. To wszystko problemy, z którymi borykają się pacjenci zgłaszający się na plastykę brzucha. Zabieg ten skutecznie pozwala wyeliminować te wszystkie bolączki i na nowo cieszyć się swoim wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.