Loading...
Choroby

Na czym polega zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Alkohol.

Artykuł partnera.

Alkoholizm to stała walka z samym sobą, lecz warto ją podjąć w każdym momencie. Jeżeli szukasz sprawdzonego sposobu na zerwanie z nałogiem alkoholowym, warto zapoznać się metodą wszywki alkoholowej. W ten sposób można niejako wymusić abstynencję, ponieważ sposób ten opiera się na działaniu awersyjnym. Alkoholik, który poddał się zabiegowi zaszycia alkoholowego rezygnuje ze spożywania napojów procentowych ze względu na świadomość powikłań, które związane są z łączeniem działania wszywki z etanolem.

We Wrocławiu jednym z polecanych gabinetów, wykazujących się ponad przeciętną profesjonalnością jest Wszywka Wrocław. Zapewnia on zarówno komfort jak i dyskrecję przeprowadzanej kuracji z użyciem Esperalu. Personel medyczny dba o to, aby cała procedura medyczna była bezpieczna i bezbolesna, zachowując przy tym najwyższy poziom obsługi klienta, oferując mu wsparcie oraz troskę o jego dobro, starając się indywidualnie rozwiązać wszelkie problemy swoich Pacjentów. Dodatkowo lekarze po zaimplantowaniu leku informują o innych możliwościach leczniczo-terapeutycznych, co dodatkowo wzmocni oddziaływanie Esperalu.

Wszywka alkoholowa Esperal – czym właściwie jest?

Aby terapia uzależnień była skuteczna, musi być ona długotrwała i złożona, a także przeprowadzana w odpowiednich do tego miejscach pod stałą opieką specjalistów z tej dziedziny, np. psychiatrów i psychologów. Warto jednak wcześniej rozpocząć kurację farmakologiczną, do której zaliczany jest Esperal ze substancją aktywną o nazwie Disulfiram. W ten sposób można nieco zwiększyć skuteczność i tempo pozostałych oddziaływań. Tabletkę Esperal umieszcza się pod skórą Pacjenta. Zwykle wybierane jest miejsce, które zapewnia dyskrecję, np. pośladek. Dużym atutem jest to, iż w profesjonalnych gabinetach chirurgicznych, zabieg prowadzony jest całkowicie bezboleśnie, wcześniej podając znieczulenie miejscowe. W ten sposób Pacjent zyskuje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Po implantacji wszywki dana osoba ma motywację do zmiany swoich przyzwyczajeń. W przeciwnym razie, tabletka szybko zareaguje z Disulfiramem przynosząc nieprzyjemne skutki, takie jak zawroty głowy, wymioty, nadmierne pocenie lub także swąd. Warto wspomnieć, że Esperal wykazuje swoje działanie od 8 do 12 miesięcy – w zależności od indywidualnych cech Pacjenta. Aby utrzymać jego efekt należy kontynuować inne oddziaływania leczniczo-terapeutyczne. Zawsze jest ryzyko, iż pod wpływem pewnego bodźca alkoholik z powrotem sięgnie po napoje procentowe. Osoby, które czują, że nie są gotowe jeszcze samodzielnie podejmować trudy życia w abstynencji proponuje się ponowne zaszycie. Jest to o tyle korzystne, że implantacja wszywki jest jednorazowym wydatkiem na około rok rzędu kilkuset złotych, co w przeliczeniu na jeden dzień terapii wynosi od 1 do 2 zł. Tym samym wszywka jest idealną inwestycją w lepsze jutro. Za jej pomocą można w stosunkowo tani sposób wygrać walkę z uzależnieniem. Warunek jest jednak taki – aby tego szczerze chcieć.

Przeciwwskazania do podjęcia leczenia za pomocą leku Esperal

Chirurgiczny zabieg zaszycia alkoholowego za pomocą tabletki Esperal jest powszechnie polecaną oraz stosowaną metodą w różnych krajach świata. Jest to efektywny sposób podtrzymania i wzmocnienia motywacji u danej osoby, wspierając inne procesy odwykowe. Wszywka wykazuje działanie awersyjne, budując negatywne skojarzenie z alkoholem. Do zabiegu może podejść każda pełnoletnia osoba z problemem alkoholowym, o ile lekarz nie stwierdził istnienia przeciwwskazań. Do najczęściej spotykanych zalicza się:

  • Stan wskazujący na nietrzeźwość – na zabieg należy przyjść z zachowaną przez minimum 48 godzin abstynencją. W razie posiadania alkoholu w wydychanym powietrzu można Pacjenta skierować na odtrucie alkoholowe,
  • Wykazywanie nadwrażliwości na wszelkie składniki tabletki Esperal,
  • Posiadanie chorób i schorzeń psychicznych,
  • Przebyte zawały serca,
  • Posiadanie niektórych chorób przewlekłych: chorób serca, krążenia, zapalenie nerwu wzrokowego, a także niewydolność sercowo-krążeniowa oraz niedokrwienność serca,
  • Zażywanie niektórych leków, np. przeciwzakrzepowych,
  • Nadciśnienie tętnicze.

Należy pamiętać, że decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu zawsze podejmuje lekarz w oparciu o swoją wiedzę, doświadczenie oraz informacje uzyskane podczas wstępnej konsultacji medycznej.

Wszywka alkoholowa – zastosowanie

Esperal polecany jest tym osobom, które szczerze chcą wyjść z nałogu, jednak są na tyle uzależnieni, iż nie mogą sobie samodzielnie poradzić z porzuceniem swoich przyzwyczajeń. Często u takich ludzi sama świadomość posiadania ciała obcego w postaci jałowej tabletki z lekiem skutecznie odstrasza od sięgania po alkohol. Należy jednak pamiętać, że wszywka nie wykazuje oddziaływania leczniczego – jej zadaniem jest stworzenie alkoholikowi możliwości utrzymania stanu trzeźwości oraz podjęcie dalszych działań terapeutycznych. Warto wspomnieć, że na leczenie Esperalem wymagana jest zgoda Pacjenta – tym samym nie można jej wszyć wbrew czyjejś woli.

Czy wszycie Esperalu może być niebezpieczne?

O ile nie jest on łączony z alkoholem, Disulfiram jest całkowicie bezpieczny zarówno w aspekcie zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Prawidłowo zaimplantowany lek nie wpływa na koncentrację danej osoby, jej tężyznę fizyczną, czy też na zdolność prowadzenia samochodu. Ze względu na niską inwazyjność, tuż po zabiegu Pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków, w tym iść do pracy. Nie ma więc konieczności hospitalizowania takiej osoby. Po zakończeniu zabiegu, nie ma także przeciwwskazań do kierowania samochodem, wykonywania prac fizycznych oraz brania udziału w sytuacjach, które wymagają skupienia lub podejmowania ważnych decyzji.

Ile kosztuje wszycie Esperalu we Wrocławiu?

„Esperal tanio” jest jednym z często wpisywanych haseł w wyszukiwarki internetowe. Niestety nie zawsze niska cena idzie w parze ze skutecznością działań. Część z nieuczciwych przedsiębiorców zaopatruje swoje gabinety w nieoryginalne leki oraz w placebo. Znane są również przypadki niepoprawnego przeprowadzonego zabiegu, co skutkuje usunięciem leku, aby zaszyć go ponownie, co naraża Pacjenta na dodatkowe koszty i niepotrzebny stres. Z tego powodu warto rozeznać się w opiniach i w środowisku, aby mieć pewność wyboru odpowiedniego miejsca. We Wrocławiu cena zabiegu wynosi ok 550zł. Wlicza się w nią opieka przed zabiegiem oraz po zabiegu, a także lek Esperal, którego dawkę określa lekarz na pierwszej wizycie.

Podsumowanie

Leczenie farmakologiczne z zastosowaniem wszywki alkoholowej zwiększa możliwość zerwania z nałogiem, co warunkuje poprawę ogólnego funkcjonowania danej osoby, zarówno w aspekcie zdrowotnym, jak i społecznym. Istotnym czynnikiem warunkującym sukces terapii jest nastawienie Pacjenta oraz prowadzenie oddziaływań odwykowych wieloaspektowo. Warto również dla własnego komfortu i bezpieczeństwa wybrać odpowiedni, profesjonalny gabinet oferujący zabieg chirurgicznej implantacji wszywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.