Loading...
Kręgosłup

Naciągnięcie lub naderwanie włókien mięśniowych

Pytanie:
Panie Doktorze!
Mam 22 lata i od zawsze uprawiałem sport (ćwiczenia siłowe, pływanie, koszykówka). Podczas jednego z treningów wykonywałem ćwiczenia rozciągające mięśnie pleców i mięśnie dwugłowych ud. Głównie skłony z wyprostowanymi nogami w pozycji stojącej (z oparciem dłoni o podłoże) i siedzącej – celem było dotknięcie głową kolan.
Podczas jednego ze skłonów w pozycji siedzącej poczułem swoiste „szarpnięcie” i miałem uczucie jakby coś przeskoczyło w moim kręgosłupie na odcinku piersiowym. Początkowo się wystraszyłem, że to coś poważnego, ale jak się okazało, dolegliwości nie były znaczne. Przez kilka dni odczuwałem ból przy skłonach, ale później ból osłabł i pozostał jako niezbyt dokuczliwy, ale jednak dość irytujący.
Czy powinienem się martwić takim stanem rzeczy? Zaznaczam, że ruchomość kręgosłupa się nie zmieniła – nadal wykonuję nawet najgłębsze skłony bez wzmagania się objawów bólowych – po treningach ból jest nawet słabszy. Co zrobić, by się go w ogóle pozbyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź:
W celu postawienia u Pana diagnozy co do przyczyny dolegliwości konieczne jest badanie kliniczne. Być może doszło do naciągnięcia lub naderwania włókien mięśniowych lub struktury więzadła. Proponuję skorzystać z wizyty w Poradni Rehabilitacyjnej celem postawienia rozpoznania i ewentualnie skorzystać z zabiegów z zakresu medycyny fizykalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.