Loading...
Suplementy

Nadwrażliwość a niedobory magnezu

tabletki z magnezem i ashwagandhą na niedobór magnezu

W dzisiejszych czasach nadwrażliwość emocjonalna to dolegliwość, która dotyczy coraz większej ilości osób. Zawrotne tempo życia i nadmiar obowiązków sprawia, że trudniej nam zapanować nad emocjami, a do tego może dopadać nas uczucie przemęczenia i znużenia. Trudności w prawidłowym przebiegu funkcji psychicznych mogą wiązać się z niedoborem magnezu, a także witamin z grupy B

Zarówno magnez, jak i witaminy z grupy B są niezbędne dla prawidłowej pracy układu nerwowego. Pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Ponadto przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, dzięki czemu mamy więcej energii do działania i stajemy się bardziej efektywni.

Jeśli zatem zaobserwowaliście u siebie spadek funkcji psychologicznych czy wyższy poziom zmęczenia, może to być oznaka, że w Waszym organizmie brakuje magnezu oraz witamin z grupy B. Pierwszym krokiem, by zaradzić tej sytuacji jest oczywiście zrewidowanie diety. Jeśli okaże się, że produktów z witaminą B i magnezem jest w niej niewiele, dobrym pomysłem może okazać się dobrej jakości suplementacja.

Magnez z ashwagandhą  na odporność psychiczną

Na problemy z układem nerwowym wynikające z niedoboru magnezu znakomicie sprawdzi się Magnefar B6 Spokój – suplement diety łączący w sobie cenne właściwości magnezu, korzenia ashwagandy oraz witamin z grupy B. To kompleksowy produkt o licznych właściwościach prozdrowotnych.

Suplement diety z magnezem marki Magnefar zawiera ekstrakt z korzenia ashwagandhy zwanego również żeń-szeniem indyjskim czy witanią ospałą. Ta roślina stosowana jest od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie indyjskiej – Ajurwedzie. Posiada bardzo korzystny wpływ na umysł i psychikę człowieka. Przede wszystkim poprawia koncentrację, zwiększa siły witalne i dodaje energii. Do tego podnosi wydajność organizmu podczas pracy umysłowej. Łagodzi też objawy zmęczenia i stresu. Sprawia, że stajemy się bardziej odporni na sytuacje zewnętrzne i podchodzimy do nich z większym spokojem.

Ponadto Magnefar B6 Spokój zawiera bardzo dobrze przyswajane przez organizm organiczne sole magnezowe w postaci cytrynianu magnezu. To jedna z form tego pierwiastka charakteryzująca się najwyższą biodostępnością. To ważna informacja, gdyż działanie suplementu w dużej mierze zależy od wchłanialności jego składników w organizmie. 

Równowaga emocjonalna – jak ją osiągnąć?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach stabilność emocjonalna jest na wagę złota. Dzięki niej łatwiej możemy osiągać wyznaczone cele i jesteśmy po prostu szczęśliwsi. Okazuje się, że w dużej mierze zależy ona od odpowiedniej podaży pierwiastków i witamin. Magnez z ashwagandhą i witaminami z grupy B od Magnefar to znakomity wybór dla wszystkich poszukujących większej równowagi wewnętrznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.