Loading...
Seks

Najczęstsze przyczyny problemów w łóżku

Para nie posiadająca problemów w łóżku

Zdarza się, że para pomimo łączącego ich uczucia, w ogóle nie jest dopasowana pod względem seksualnym. Naturalnie rodzić to może wiele problemów. Warto więc wiedzieć, co można zrobić w takiej sytuacji, aby poprawić swoje życie seksualne i tym samym wpłynąć na jakość związku, a nawet wzmocnić wzajemną miłość. Nie jest bowiem sekretem, że dobry seks to fundament relacji.

Jakie są przyczyny niedopasowania w łóżku?

Stosunek płciowy to dla wielu par temat bardzo intymny, często traktowany wręcz jak tabu. Mimo to warto o tym rozmawiać, ponieważ dopasowanie seksualne znacząco wpływa na całą relację i jej przyszłość. Naturalnie związek musi być oparty na wzajemnym uczuciu i szacunku, ale udane życie seksualne na pewno stanowi jego dopełnienie. Niedopasowanie często zdarza się u par, które dopiero rozpoczynają życie seksualne i nie za bardzo wiedzą, czego od siebie oczekiwać, ale nie jest to wyjątek. Przyczynami niedopasowania mogą być odmienne temperamenty, czyli najogólniej mówiąc, odmienne charaktery. Wiąże się to także ściśle z upodobaniami partnerów. Oczywiście warto po prostu o tym rozmawiać, ponieważ okazuje się, że bardzo często para jest w stanie sobie z tym poradzić poprzez dialog i kompromisy. Zdarza się, że stosunek nie jest efektywny, ponieważ partner ma problemy z erekcją. W takim przypadku warto sięgnąć po preparat taki jak np. Cialis, który pozwoli usprawnić życie seksualne. Warto postępować także metodą prób i błędów i po prostu szukać dla siebie najlepszych rozwiązań, pozycji oraz zabaw, które sprawiają przyjemność obydwu partnerom i pozwalają im lepiej się poznać.

Co zrobić, gdy para jest niedopasowana?

Z całą pewnością najważniejszy jest dialog, który sprawi, że stosunek płciowy stanie się bardziej zadowalający. Dobrym pomysłem jest szczera rozmowa na temat swoich preferencji, czy oczekiwań. Czasem naprawdę nie warto, czekać aż partner sam się domyśli, a niedopasowanie może okazać się tylko czasowe. Dojrzały związek poradzi sobie bowiem z każdym problemem tego typu i na pewno warto mieć to na uwadze. Jeśli problem dotyczy jedynie kwestii erekcji, warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Jeśli problem jest kwestii psychologicznej, doskonałym pomysłem będzie udanie się do seksuologa, który pozwoli przeanalizować aspekty życia seksualnego i dobrać odpowiednie rozwiązanie, które zadowoli obydwoje partnerów. Na pewno jednak warto pozostać otwartym na nowe doświadczenia, ale jednocześnie szczerym wobec samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.