Loading...
Uroda

Najważniejsze informacje o zabiegu korekcji opadających powiek

Kobieta przed zabiegiem korekty opadających powiek

Medycyna estetyczna to jedna z dziedzin medycyny, która pomaga walczyć z różnymi niedoskonałościami naszego ciała oraz oznakami upływającego czasu. Szczególnie widoczne są one na naszej twarzy, gdzie wyjątkowo cienka skóra traci z wiekiem swoja elastyczność powodując opadanie powiek. Efektem tego procesu jest nie tylko widoczne starzenie twarzy ale i nadanie jej smutnego i zmęczonego wyglądu. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu w postaci korekcji powiek. Oto najważniejsze informacje na temat tego zabiegu.

Na czym polega zabieg korekcji opadających powiek?

Zabieg korekcji powiek jest polecany zarówno osobom, które ze względów estetycznych chcą odmłodzić okolice swoich oczu oraz takim, które ze względu na opadające powieki borykają się z różnymi problemami okulistycznymi. Blefaroplastyka, czyli korekta powiek,  polega na usunięciu nadmiaru skóry górnej powieki poprzez wykonanie niewielkiego nacięcia w tym miejscu. Czasem niezbędne jest również zredukowanie pewnej ilości uwypuklającego się z wiekiem tłuszczu oczodołowego. Rana pooperacyjna zostaje zaszyta przy pomocy bardzo cienkich szwów, które praktycznie nie pozostawiają żadnych blizn. Cała procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych dolegliwości bólowych  trakcie.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg korekcji opadających powiek nie jest procedurą inwazyjną, dlatego nie wymaga hospitalizacji. Tuż po zabiegu, na ranę operacyjną zakłada się opatrunek w celu zabezpieczenia jej przed infekcją. Cieniutkie szwy zakładane w końcowym etapie operacji zdejmowane są po około 5 – 7 dniach od zabiegu. W pierwszych dniach pacjent może borykać się z obrzękiem powiek oraz zasinieniem, jednak jest to krótkotrwałe i znika w przeciągu kilku do kilkunastu dni.

Ważnym zaleceniem pooperacyjnym jest konieczność oszczędzania wzroku i rozsądnego dawkowania sobie takich aktywności jak czytanie książek czy oglądanie różnorodnych ekranów. Całkowicie niewskazane jest również uprawianie jakichkolwiek sportów przez 3 tygodnie od zabiegu a do codziennej aktywności pacjent powinien powrócić nie wcześniej niż 10 dni po zabiegu. Ważne jest również zapewnienie oczom odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, czyli noszenie okularów z filtrem przez kilka tygodni od zabiegu. Należy również odstawić alkohol i zrezygnować z sauny i solarium na kilka tygodni po zabiegu.

Efekty korekty opadających powiek oraz bezpieczeństwo zabiegu

Korekcja opadających powiek jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, którego pierwsze efekty widoczne są już w pierwszych dniach po zabiegu. Ostateczny rezultat zabiegu będzie widoczny po całkowitym wygojeniu rany i zapewnia on odmłodzenie i odświeżenie wyglądu okolic oczu oraz pogłębienie górnej części powieki. Czasem zdarza się, że korekcja wpływa równie na znaczne wygładzenia zmarszczek na czole.

Zabieg korekcji opadających powiek nie niesie ze sobą większego ryzyka, o ile pacjent nie znajduje się w grupie, która wykazuje przeciwwskazania do zabiegu można wymienić nieuregulowane ciśnienie oraz cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedokrwistość, nowotwory, choroby tarczycy, ropne stany zapalne, ciąża oraz przyjmowanie leków obniżających krzepliwość.

Korekcja odstających uszu – drugi z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej

Innym z niezwykle popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jest korekta uszu, który wykonywany jest równie często jak korekcja opadających powiek. Jest to zabieg polegający na poprawie symetrii oraz wyglądu odstających uszu u osób dorosłych oraz dzieci, które ukończyły przynajmniej 7 rok życia. Zabieg ten trwa około 60 minut i z reguły wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na wykonaniu nacięcia z tyłu małżowiny usznej a następnie odpowiedniemu wymodelowaniu chrząstki oraz nadaniu jej prawidłowego ustawienia względem czaszki. Podobnie jak korekcja opadających powiek jest to zabieg małoinwazyjny i całkowicie bezpieczny, dlatego z roku na rok na jego przeprowadzenie decyduje się coraz większa liczba pacjentów niezadowolonych ze swojego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.