Loading...
Suplementy

Naturalne suplementy diety – warto je stosować

Naturalne suplementy diety


W dzisiejszych czasach trudno jest dbać o zdrowie, przeszkadza w tym szybkie tempo życia i kiepskiej jakości żywność. Można jednak wspomagać się suplementami.

Wsparcie organizmu jest ważne!

Nawet gdy stosuje się racjonalną, zrównoważoną dietę, i prowadzi w pełni rozsądny zdrowy styl życia, nie zawsze można pokryć zapotrzebowanie organizmu na potrzebne mu składniki, a tym bardziej w pełni. Stosowanie suplementów można więc polecić praktycznie każdemu, zwłaszcza w określonych porach roku (jesienią i zimą np. niezbędna jest suplementacja witaminy D3) czy w określonych sytuacjach (np. kiedy odczuwa się skutki obniżonej odporności – trzeba wówczas sięgnąć po kompleks składników, które ją wesprą). Jest to istotne tym bardziej, że niektórych potrzebnych składników, jak witaminy D czy kwasów omega-3, niewiele można znaleźć w pokarmach. Inne zaś są szybko usuwane z organizmu, na przykład na usuwanie wapnia wpływa palenie papierosów, picie kawy i coli. Warto więc, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba, sięgać po suplementy. Wiele osób traktuje je pobłażliwie, gdyż nie są to leki, ale jest to wynik jedynie niewiedzy. Mnóstwo osób nie wie, jak złe skutki mogą dawać niedobory wszelkich składników, nawet tych, które uważa się za mało ważne, czyli witamin. Przykładowo, niedobór witaminy D może powodować drżenie mięśni, a K – samorzutne krwawienia.

Najlepiej wybierać naturalne

Lekarze jednak alarmują, że suplementy nie mogą być zamiennikiem zdrowej diety. Nie można więc uważać, że tylko za ich pomocą można będzie zapewnić sobie zdrowie. Kolejną ważną kwestią jest to, by wybierać dobrej jakości preparaty, a więc nie można kupować ich przypadkowo, kierując się na przykład tylko ceną i dostępnością. Kiedy nie można dostarczyć sobie pełni wszystkich potrzebnych organizmowi składników w naturalnej formie, czyli z pożywieniem, najlepszym wyborem – zamiennikiem tego, będą naturalne suplementy diety. Są one wykonywane na bazie naturalnych składników, na przykład pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego, a nie syntetycznych. Powoduje to, że odznaczają się wysoką jakością i są doskonale wchłaniane oraz wykorzystywane przez organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.