Loading...
Badania

Nie masz czasu udać się na badania? Możesz skorzystać z usługi ALAB w domu

Kobieta z córką zapisują się na badania przez internet

Artykuł sponsorowany.

Zależy Ci na zdrowiu, ale nie masz czasu, żeby umówić się na badania i udać do laboratorium? Dzięki usłudze ALAB w domu możesz wykonać badania profilaktyczne lub diagnostykę pod kątem przyczyn ewentualnych dolegliwości bez wychodzenia z domu. Dowiedz się, jak wyglądają badania z dojazdem do pacjenta i zadbaj o swoje zdrowie.

Nie trać zdrowia przez brak czasu na badania – poznaj usługę ALAB w domu

Coraz szybsze tempo życia, nadmiar obowiązków, siedząca praca i dieta bogata w wysoko przetworzoną żywność sprzyjają niestety rozwojowi niebezpiecznych schorzeń, takich jak m.in. insulinooporność, cukrzyca, choroby serca i układu krążenia, a także nowotwory. Dotyczy to również osób w młodym wieku. Dlatego warto badać się już po 20. roku życia. Zrozumiałym jest, że wiele osób przez nadmiar obowiązków może nie mieć czasu, aby udać się do Punktu Pobrań. Między innymi z myślą o nich powstała usługa ALAB w domu, dzięki której próbki do badań laboratoryjnych możesz oddać bez wychodzenia z domu.

Badania krwi z dojazdem do pacjenta to ułatwienie nie tylko dla zapracowanych, ale również dla:

  • osób z niepełnosprawnościami, o ograniczonej mobilności
  • osób starszych i schorowanych, które samodzielnie nie są w stanie dotrzeć do Punktu Pobrań
  • małych dzieci, dla których wizyta w punkcie medycznym wiąże się z dużym stresem (badania w domu są wykonywane u dzieci od 5. roku życia).

Kto może skorzystać z usługi ALAB w domu?

Badania krwi z dojazdem do pacjenta to usługa kierowana do wszystkich osób, dla których jest to z dowolnego powodu wygodniejsze. Obecnie usługa dostępna jest w Warszawie, Katowicach, Płocku, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi i Poznaniu. Niebawem zostanie uruchomiona także w innych lokalizacjach.

Jak przebiegają badania w domu?

Jeśli chcesz umówić się na badania z dojazdem do pacjenta, wypełnij formularz elektroniczny na stronie ALAB w domu bądź skontaktuj się telefonicznie z konsultantem, dzwoniąc pod numer podany na stronie. Po wybraniu badań, które chcesz wykonać, umów się na konkretny termin i godzinę.

W umówionym terminie zjawi się u Ciebie wykwalifikowany personel medyczny, który pobierze próbkę materiału do badania, zapewniając wcześniej odpowiednie, bezpieczne warunki do pobrania. Następnie Twoja próbka zostanie dostarczona do laboratorium. Wyniki swoich badań możesz wygodnie odebrać przez internet.

Badania w domu – jak się do nich przygotować?

Aby badania krwi przyniosły wiarygodne wyniki, wymagają od pacjenta prostego przygotowania. O czym pamiętać?

  • Pamiętaj, aby być na czczo. Ostatni posiłek zjedz najpóźniej 12 godzin przed pobraniem krwi. Rano możesz wypić szklankę wody niegazowanej.
  • Wyśpij się i wypocznij. Optymalny czas na pobranie krwi to godziny poranne, między 7 a 9. Na 24 godziny przed badaniem unikaj wzmożonego wysiłku fizycznego.
  • Na 2–3 dni przed pobraniem krwi nie spożywaj alkoholu i nie zażywaj innych używek. Ogranicz także picie kawy.
  • 15 minut przed badaniem zrelaksuj się w pozycji siedzącej.
  • Wykonaj badania przed przyjęciem porannej porcji leków, chyba że Twój lekarz wydał inne zalecenia. Jeśli przyjmujesz leki przed badaniem, poinformuj o tym pielęgniarkę.

Zdrowie jest najważniejsze – zadbaj o nie bez wychodzenia z domu

Dzięki usłudze ALAB w domu szybkie tempo życia lub ograniczenia w przemieszczaniu się nie muszą być powodem zaniedbań w profilaktyce zdrowotnej lub monitorowaniu leczenia choroby. Regularne badania to ważny element troski o swoje zdrowie, którego nie warto lekceważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.