Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Nietuzinkowe właściwości zielonej herbaty

zielona herbata

Zielona herbata to na dziś dzień jeden ze zdecydowanie najpowszechniejszych rodzajów napojów, po które sięgają wszyscy bez wyjątku – starsi, młodsi, osoby na diecie, przewlekle leczący się, czy aktywni zawodowo, którzy o poranku potrzebują prawdziwego kopa i sporej dawki energii. Ta w pewnym sensie „uniwersalność” modnej green tea wynika z jej cennych właściwości. Co takiego zawiera w sobie owa roślina, że cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem? Podpowiemy nieco więcej w dalszych fragmentach.

Nie tylko w Chinach

Oczywistym jest, że standardowy napar z zielonej herbaty odkryto w Chinach. Państwo Środka już w starożytności mogło pochwalić się cudownym aromatem tego rodzaju napoju. Niemniej jednak wraz biegiem czasu nietuzinkowy posmak zielonej herbaty zaczął docierać na inne kontynenty, w tym także do Europy, w której został natychmiast ochoczo przyjęty. W szczególności za sprawą niebanalnego aromatu, ale i nie tylko. Na przestrzeni minionych lat nad green tea realizowano mnóstwo badań naukowych, które dowiodły, iż omawiana roślina stanowi wyjątkowo polecany typ naparu. Powody tych pozytywnych rekomendacji tkwią nie tylko w niepospolitych walorach smakowych, ale i w równie niepospolitym wpływie zielonej herbaty na pracę całego ludzkiego organizmu.

Kiedyś już wiedzieli

Starożytni Chińczycy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, jaki dar wyhodowali. Zielona herbata rewelacyjnie sprawdzała się w leczeniu uporczywych migren oraz pozwala wychodzić ze stanów marazmu, ospałości, a nawet rzekomo wyprowadzała ludzi z depresji i dołków psychicznych. Ponadto było to prawdziwie skuteczne lekarstwo na dolegliwości żołądkowe, w tym u osób z rozstrojem żołądka oraz wielorakimi zaburzeniami trawiennymi. Obecnie zieloną herbatę także zaleca się jako suplement zbilansowanej diety i tak zwane super food. Niemniej jednak tak jak spore grono osób zachwyca się zieloną herbata, tak i nie brak przeciwników tego specyficznego smaku, którzy doceniają właściwości prozdrowotne rośliny, jednak nijak nie mogą zmusić się do picia naparów z niej robionych. W takiej sytuacji swego rodzaju złotym środkiem okazuje się być green tea w postaci sproszkowanej, kapsułkowej, jako preparat w tabletce. Certyfikowane i atestowane wyroby tego typu można znaleźć chociażby na popularnej stronie witaminyswanson.pl.

Bogactwo składników

To, że zielona herbata sprzyja profilaktyce antynowotworowej, obniża ciśnienie, ale jednocześnie dodaje wigoru bardziej niż klasyczna „mała czarna”, a także reguluje pracę mięśnia sercowego jest związane przede wszystkim z ogromem zawartych w niej mikroelementów i cennych witamin oraz minerałów. Mowa tu między innymi o takich składnikach jak fluor, żelazo, cynk, potas, wapń, sód, witaminy A, C, z grupy B, K, E. Łagodzi, koi zszargane nerwy, pobudza do życia, wydziela endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia, zmniejsza ból, wycisza i uspokaja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.