Loading...
Seks

Nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn

Ciąża to duży krok w życiu każdej pary. Do tej pory istniało tylko kilka metod antykoncepcji, głównie opierały się one na kobiecie. Teraz istnieje możliwość wstrzyknięcia testosteronu dla mężczyzn.

Przez wiele lat naukowcy szukali męskiego odpowiednika „pigułki”. W badaniach, które przeprowadzono w latach 1990 stwierdzono, że tygodniowe zastrzyki z testosteronu ograniczają liczby plemników do 98 procent ludzi, a skutki znikną, gdy skończy się podawać zastrzyki. Naukowcy stwierdzili że cotygodniowe zastrzyki będą bardzo niewygodną metodą antykoncepcji.

Od tamtej pory naukowcy próbowali zastrzyków, które były na bazie oleju. Połączenie testosteronu z olejem z nasion herbaty, powoduje efekt wolnego wchłaniania przez organizm. Oznacza to również, że efekt w postaci pojedynczego wstrzyknięcia może trwać znacznie dłużej.

Nowe badania sprawdziły jak działają comiesięczne zastrzyki z testosteronu, jako środek antykoncepcyjny, oraz w jakim stopniu są bezpieczne. Ostatnie badanie przeprowadzono na około 1045 mężczyznach, którzy byli w wieku pomiędzy 20 i 45, nie byli ojcem ani jednego dziecka w ciągu dwóch lat poprzedzających badanie, a byli w stałym związku.

Przez sześć miesięcy, mieli podawane comiesięczne zastrzyki z testosteronu w pośladki. Po upływie tego czasu, większość miało niską produkcję plemników. Jednak zastrzyki z testosteronu nie obniżyły liczby plemników u około 5procent badanych.

Jeśli zastrzyki skutkowały, testowani nadal brali je przez dwa lata. Jednak wielu uczestników zrezygnowało na przestrzeni czasu, więc tylko 733 rzeczywiście zakończyła proces. Liczba plemników ponownie wzrosła u nieco ponad 1 procent mężczyzn , co spowodowało dziewięć ciąż w ciągu dwóch lat. Podsumowując, po pierwszym roku, nie było ani jednej ciąży na 100mężczyn, którzy uczestniczyli. Pod koniec drugiego roku, doszło do  1,1 zapłodnień na 100 mężczyzn.

Prezerwatywy, używane tak jak się powinno, mają około 2 ciąże na 100. Pigułki  antykoncepcyjne dla kobiet, mają odsetek ciąż około 0,3 na 100 pacjentów. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że większość środków antykoncepcyjnych są dużo mniej efektywne w realnym świecie, niż te „idealne wykorzystanie”, dane wskazują, że ludzie mogą zapomnieć zażyć tabletki lub prezerwatywa może nie działać prawidłowo.

Istotne jest czy ilość plemników u testowanych mężczyzn unormowała się po zaprzestaniu podawania testosteronu. Dla większości z nich trzeba było około 200 dni na powrót do standardowej liczby plemników, jednak 17 z nich nadal nie odzyskała płodności po upływie roku. Większość mężczyzn, którzy brali udział mieli normalną liczbę plemników po trzech dodatkowych miesiącach, ale dwóch z nich nadal nie jest zdolnych do produkcji nasienia po tym czasie.

Następnym pytaniem jest, co to znaczy dla mnie? Wstrzykiwanie jest obecnie testowane w badaniach klinicznych III fazy, które są uważane za najwyższy etap prób na ludziach, które są przeprowadzane przed dopuszczeniem do obrotu nowego leku. Jeśli jest bezpieczny i skuteczny w badaniach klinicznych III fazy, jego producent może następnie zwrócić się do odpowiednich agencji regulacyjnej o licencję na produkcję i sprzedaż produktów. Nie ma określonego harmonogramu, ale jest to zwykle kilka lat od ukończenia badań fazy III do rozpoczęcia sprzedaży nowego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.