Loading...
ChorobyPsychika

Nowe badania nad przyczyną ADHD

W 1902, że lekarz George F. pierwszy udokumentował to, co obecnie znane jest jako attention deficit / hyperactivity disorder (ADHD), pomimo ponad stu lat badań, jego dokładna przyczyna nie jest jeszcze w pełni znana. Dotąd dowody wskazują, że istnieje wiele czynników, które prowadzą do nieuwagi, impulsywności i nadpobudliwości ADHD, a wśród nich genetyczne i neurobiologiczne, ale za podstawową przyczynę brane są zakłócenia niektórych neuroprzekaźników w mózgu.

Badania wykazały, że przesyłanie dopaminy,  potrzebnej do normalnego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, jest zakłócone w pewnych obszarach mózgu u osób z ADHD, a teraz naukowcy z National Institute on Drug Abuse mówią, że wskazali obszary w mózgu, gdzie wydaje się to prawdopodobne.

Używając zdjęć wykonanych w Brookhaven National Laboratory na Long Island porównano mózgi 53 osób dorosłych z ADHD do 44 osób dorosłych bez zaburzeń. Naukowcy stwierdzili, że mózgi osób z ADHD mają zmniejszone stężenie receptorów dopaminy, szczególnie w obszarach związanych z motywacją, a to „jest bezpośrednio związane z brakiem uwagi”.

To odkrycie może wyjaśnić, dlaczego dzieci i dorośli z ADHD mają problemy wypełniając zadania, gdy nie ma bezpośredniej nagrody i są w stanie się skoncentrować, gdy działania te cieszą lub przychodzą łatwo. Zdaniem naukowców może również wyjaśnić, dlaczego pacjenci z ADHD mają skłonność do powikłań, takich jak nadużywanie narkotyków i otyłość. „Odgrywa to kluczową rolę w zakresie wzmacniania motywacji i uczenia się”.

Wyniki powinny służyć również jako „mobilizacja dla nauczycieli”. Wiedząc, że problemem jest brak motywacji, nauczyciel może poszukiwać sposobów poprawy swojej postawy do tych dzieci. To świetna okazja do rozwijania programu nauczania, który powinien być o wiele bardziej ekscytujący i angażujący dla dzieci cierpiących na ADHD.

One comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.