Loading...
Dom i rodzina

Nowoczesne baseny ze stali nierdzewnej – czy warto?

Nowoczesny basen ze stali nierdzewnej

Nowoczesne baseny ze stali nierdzewnej coraz częściej spotkać można nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale również w prywatnych domach. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z rewelacyjnych walorów estetycznych, ale również z doskonałych parametrów użytkowych stali nierdzewnej. Bardzo dużym atutem jest również długowieczność, dlatego też baseny ze stali nierdzewnej są inwestycją na lata, która na pewno szybko się zwróci.

Czym wyróżnia się stal nierdzewna?

Stal nierdzewna w dzisiejszych czasach jest jednym z najbardziej trwałych i eleganckich surowców, który wykorzystuje się nie tylko do produkcji basenów. Dzięki nowoczesnej technologii spawalniczej możliwe jest wyprodukowanie nowoczesnych basenów o idealnie gładkiej powierzchni. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że znacząco poprawia się nie tylko komfort kąpieli, ale co najważniejsze poprawiają się również warunki higieniczne. Niecka basenowa ze stali nierdzewnej jest dobrym wyborem dla tych osób, które nie chcą marnować całego dnia na konserwacji i czyszczeniu basenu.

Baseny ze stali nierdzewnej na wymiar

Lepsod, to jedna z niewielu firm na rynku, która oferuje baseny ze stali nierdzewnej na indywidualne zamówienie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można zamówić nawet bardzo nietypowe baseny i SPA. W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się baseny modernistyczne, które doskonale pasują nie tylko do nowoczesnych, ale również do klasycznych wnętrz. Stal nierdzewna wbrew pozorom jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu możliwe jest formowanie nawet bardzo nietypowych kształtów. Basen na wymiar jest dobrym wyborem dla osób, które mają nietypową przestrzeń do zagospodarowania. Jeżeli chodzi o konkurencyjne baseny z tworzyw sztucznych, to zazwyczaj dostępne są one wyłącznie w postaci gotowych form, dlatego też nie ma możliwości zmiany wymiarów.

Moda na nowoczesne baseny z przeciwprądem

Baseny z przeciwprądem, to nic innego jak popularne baseny ze sztucznym nurtem. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych basenach, które za pomocą pompy wytwarzają strumień wody. W dużej mierze, to właśnie dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest pływanie w miejscu. Jeżeli chodzi o strumień wody, to jest on skierowany zawsze przez dyszę do środka basenu. Pompa umieszczona jest z kolei za ścianą basenu. W nowoczesnych basenach z przeciwprądem istnieje możliwość swobodnego sterowania mocą strumienia wody. Warto wspomnieć także o tym, że wytwarzane strumienie mogą działać jako hydromasaż. Godne polecenia są przede wszystkim rewelacyjne baseny z przeciwprądem, które dodatkowo wyposażone są w funkcję napowietrzania wody. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które przepadają za luksusową kąpielą z bąbelkami. Przeciwprąd wbrew pozorom może okazać się doskonałą atrakcją basenową nie tylko dla tych osób, które uprawiają sport. Systematyczne pływanie w wodzie sprawdzi się także przy rehabilitacji. Regularne treningi pływackie w przydomowym basenie pozwolą także poprawić sylwetkę i pozbyć się kilku zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.