Loading...
Dom i rodzina

Nowoczesne testy do diagnozy logopedycznej

Dziewczynka na nowoczesnych testach u logopedy

Artykuł partnera.

Testy do diagnozy logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej służą określeniu  poziomu i opisie funkcjonowania dziecka i dorosłego w różnych sferach. Pozwalają ocenić poziom rozwoju psychoruchowego, odkryć przyczynę i stopień zaawansowania wady wymowy lub zaburzenia językowego, Prawidłowa diagnoza jest konieczna dla stworzenia indywidualnej terapii. Wydawnictwo Komlogo oferuje logopedom, pedagogom i psychologom nowoczesne, profesjonalne testy logopedyczne, pedagogiczne i psychologiczne.

Karty oceny: logopedycznej, języka i inne

Testy opracowane przez Wydawnictwo Komlogo mają formę Kart Oceny i umożliwiają diagnozę dzieci w różnych obszarach: rozwoju psychoruchowego, mowy dziecka, słuchu fonemowego, przygotowania do podjęcia nauki w szkole, nieprawidłowości w zachowaniu i reakcjach emocjonalnych dziecka, afazji, jąkania, czytania i pisania. Niektóre testy umożliwiają diagnozę dziecka już od 1. miesiąca do 9. roku życia.

W zależności od rodzaju narzędzia diagnostycznego możliwa jest ocena rozwoju dziecka w określonych sferach oraz ustalenie, czy dziecko rozwija się harmonijnie i zgodnie z oczekiwaniami rozwojowymi dla poszczególnych grup wiekowych. Jeśli rozwój dziecka jest opóźniony lub zaburzony, to testy pozwalają ocenić, na jakim poziomie dziecko jest obecnie w danym obszarze.

Testy dostępne w sklepie Wydawnictwa Komlogo zawierają materiał merytoryczny (podręczniki, szczegółowe instrukcje oraz karty diagnostyczne) oraz pomoce diagnostyczne, które ułatwiają logopedom, pedagogom i psychologom przeprowadzenie diagnozy.

Programy komputerowe ułatwiające zarządzanie diagnozami

Wydawnictwo Komlogo opracowało platformę KomKOD, czyli program komputerowy do zarządzania dokumentacją diagnostyczną i  terapeutyczną. W programie można wprowadzić wyniki kolejnych testów i uzyskać graficzny profil rozwoju umiejętności dziecka w obszarze, którego dotyczy diagnoza. Jednocześnie w programie znajdują się informacje dotyczące rozwoju dziecka we wszystkich badanych obszarach.

Komputerowe Karty Oceny Dziecka umożliwiają ocenę rozwoju we wszystkich obszarach, w których badane są dzieci testami diagnostycznymi. Sposób wypełniania kart diagnostycznych jest jasny i przejrzysty, a program sam podsumowuje wyniki i na ich podstawie tworzy program terapii.

Program jest dostępny w wersji jednostanowiskowej lub sieciowej, w której do dokumentów mają dostęp wszystkie osoby pracujące z danym dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.