Loading...
Sport

Od czego zacząć przygodę z gokartami?

Tor z gokartami

Jak z każdym sportem, z gokartami jest tak samo. Albo rodzimy się z danymi umiejętnościami, albo musimy się ich nauczyć. Gokarty otwierają drogę do profesjonalnego ścigania, jak chociaż w Formule 1. Jak racjonalnie poprowadzić dzieci przez naukę jazdy na gokartach, by odkryć w nich pasję?

Przede wszystkim, należy znaleźć dobrą szkołę gokartową – taką, która posiada profesjonalne i bezpieczne tor z profesjonalnymi trenerami. W Warszawie zapraszamy na Kartingowy Narodowy!

Kto może jeździć na gokartach?

Na gokartach może jeździć każdy, trzeba tylko zadbać o odpowiednie dobranie pojazdu oraz przeszkolenie pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Tory dostępne są dla dzieci, które ukończyły 5 lat i mają minimum 110 centymetrów wzrostu.

Karting  – jak zacząć?

Zastanawiasz się, jak takie maluchy mają zacząć jazdę na gokarcie? Nie martw się, profesjonaliści o to zadbają – przeprowadzą takim maluchom indywidualne szkolenie oraz jazdę próbną, która pozwoli ocenić, czy dziecko nie tylko sprawnie porusza się po torze, ale czy będzie umiało słuchać poleceń instruktora i wykonywać ćwiczenia treningowe. Wszystko zależy od prywatnych preferencji rozwojowych dziecka i jego umiejętności skupienia uwagi na realizacji zadań. Zatem szukając odpowiedzi na pytanie karting – jak zacząć, najlepiej osobiście udać się do szkoły gokartowej i porozmawiać z profesjonalnym instruktorem.

Pięciolatki zaczynają treningi w Szkole Gokartowej

Jeśli dziecko uzyska pozytywną opinię instruktora, już od 5 roku życia może zdobywać umiejętności jazdy gokartem w kategorii podstawowej. Postępy zależne są od indywidualnych cech rozwojowych dziecka, jego zaangażowania do jazdy oraz chęci ich rozwijania. Starsze dzieci – od 7 roku życia – jeśli mają predyspozycje do jazdy gokartami, mogą dołączyć do kategorii średnio-zaawansowanej. Ewentualne braki w technice zostaną podciągnięte w czasie lekcji indywidualnych, które pomogą dziecku dopracować płynne poruszanie się po torze.

Treningi i zawody gokartowe dostępne już dla siedmiolatków!

Meżczyzna zaczynający przygodę z kartingiem
Źródło: Pexels.com

Dzieciaki, które chcą doskonalić swoje umiejętności w jeździe na gokartach i chcą zacząć jeździć na gokartach wyczynowych mogą brać udział w treningach i zawodach na torach zewnętrznych. Wymagane jest, aby miały pozytywną opinię instruktora oraz motywację do dalszego rozwoju. Od tego momentu dzieci i młodzież mogą brać udział w treningach zespołów zawodników z CRG Racing Driver Program. Po pewnym czasie, karting przestaje być zabawą – staje się pasją. Uczy dzieci zasad ruchu drogowego, sprawnej i bezpiecznej jazdy, pomaga myśleć przyszłościowo i pod presją czasu – zaprocentuje to w przyszłości, przy zdawaniu egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.