Loading...
Dom i rodzina

Odkomarzanie – dlaczego i kiedy warto z niego skorzystać?

Komar siedzący na skórze mężczyzny

Artykuł partnera.

Lato to wspaniała pora roku, rozpieszczająca słońcem i ciepłymi wieczorami, które aż zachęcają do pobytu na świeżym powietrzu. Niestety jest to też czas, kiedy pojawiają się komary – a te potrafią uprzykrzyć życie i to nie tylko poza domem. Często nieproszeni goście wlatują do pomieszczeń i zaczynają swoje nocne polowanie. Można zwalczać komary domowymi sposobami, niestety nie zawsze dają one rezultaty. W takim przypadku warto rozważyć profesjonalne odkomarzanie.

1. Na czym polega zabieg odkomarzania i kiedy się na niego zdecydować

2. Rodzaje odkomarzania

3. Domowe sposoby na zwalczanie komarów

1. Na czym polega zabieg odkomarzania i kiedy się na niego zdecydować

Plaga komarów potrafi naprawdę uprzykrzyć letnią porę roku i przebywanie na zewnątrz, a czasami nawet z pozoru niewinne ugryzienie powoduje choroby komarów. Dlatego też miasta i właściciele domów z ogrodem często decydują się na profesjonalne zabiegi, mające na celu usuwanie komarów oraz larwy komarów.

Odkomarzanie w Radomiu to zabieg mający na celu zwalczenie uciążliwego problemu, jakim są komary. Polega na rozpyleniu na określonej przestrzeni środka zwalczającego owady, który wnika w szczeliny i zakamarki, dzięki czemu można dotrzeć i usunąć komary. Wykonywany jest metodą zamgławiania, która dociera do nawet najtrudniej dostępnych miejsc, dzięki czemu przynosi lepsze efekty aniżeli opryskiwanie.

Najczęściej wykonuje się odkomarzanie ogrodów oraz przestrzeni wokół posesji. Środek odstraszający komary rozpyla się na otwartej przestrzeni za pomocą oprysków w postaci drobnej mgły, a ta osiada na roślinach. Efekt zabiegu utrzymuje się do około dwóch miesięcy, jednak wszystko zależy od warunków atmosferycznych i częstotliwości padającego deszczu.

Dlatego kiedy problem z komarami staje się wyjątkowo uciążliwy, warto zwrócić się po profesjonalną pomoc do firm zajmujących się zabiegami dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji, w tym odkleszczania i odkomarzania.

2. Rodzaje odkomarzania

Profesjonalne zwalczanie komarów może być wykonane za pomocą kilku metod. Jedną z nich jest odkomarzanie opryskowe, czyli spryskanie określonej przestrzeni płynem owadobójczym. Zamgławianie termiczne to z kolei metoda, która świetnie sprawdzi się na większych przestrzeniach, jest również bardziej precyzyjna i daje lepszą skuteczność niż tradycyjne opryskiwanie. Do tego powoduje niszczenie zimujących samic komarów, a preparat osiada na roślinności, więc odstrasza nowe intruzy.

Proces zamgławiania najlepiej przeprowadzać wczesnym porankiem lub wieczorem, dostosowując zabieg do cyklu komarów, a jednocześnie dbając o bezpieczeństwo innych, pożytecznych owadów. Preparaty stosowane przez DDD Protect (świadczące usługę odkomarzania Radom ) posiadają wszelkie potrzebne atesty oraz pozwolenia Ministerstwa Zdrowia, co oznacza, że są skuteczne, a dzięki opracowanym dobrym praktykom podczas ich wykonywania nie narażamy zdrowia ludzi i zwierząt.

3. Domowe sposoby na zwalczanie komarów

Zniwelowanie owadów domowymi sposobami może być czasochłonne i nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Jeśli jednak koniecznie chcesz usuwać komary domowymi sposobami, sprawdź, czego nie lubią komary – sprawdzić mogą się różne olejki zapachowe, jak np. olejek z trawy cytrynowej czy olejek z eukaliptusa cytrynowego. Pamiętaj jednak, że działania takie nie usuną problemu z komarami na dłużej. Polecamy w związku z tym profesjonalne odkomarzanie (Radom, Warszawa, Piaseczno – te miasta obsługuje DDD Protect).

Należy pamiętać, że zbiorniki wodne są świetnym miejscem do rozmnażania komarów, dlatego przy usuwaniu komarów warto zwrócić szczególną uwagę na te miejsca. Profesjonalna firma DDD ma wiele sposobów, aby uporać się również z larwami komarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.