Loading...
Choroby

Odzież medyczna dla lekarzy, pielęgniarek i nie tylko

Lekarz ze stetopskopem ubrany w odpowiednią odzież medyczną

Artykuł partnera.

Odzież medyczna towarzyszy zawodom związanym z ochroną zdrowia od zarania dziejów, a jej główną funkcją jest ochrona pracownika medycznego przed różnorodnymi drobnoustrojami przenoszonymi w trakcie kontaktu z pacjentami. Jeszcze kilka lat temu odzież medyczna kojarzyła się z jednobarwnym, nudnym uniformem, jednak ostatnie lata przyniosły prawdziwą rewolucję w projektowaniu i wykonywaniu garderoby dla służby zdrowia. Jakie to zmiany? O tym w dalszej części artykułu.

Różnorodne wzory odzieży medycznej

Największą zmianą, jaką można zaobserwować jeżeli chodzi o odzież medyczną, jest dostępność różnorodnych wzorów. Współcześnie w sklepach z garderobą medyczną można bowiem kupić praktycznie dowolny typ ubrania, jak np. kolorowe bluzy medyczne, eleganckie i stylowe żakiety, funkcjonalne fartuchy, komfortowe spodnie, czy kobiece sukienki i spódnice medyczne. Nie brakuje również ubrań na chłodniejsze pory roku, jak: polary, skarpetki, czapki czy całe komplety medyczne. Medyczne koszulki, bluzy, żakiety, fartuchy czy sukienki występują ponadto w różnych fasonach: z długim bądź krótkim rękawem, ze stójką lub ze zwykłym kołnierzem, zapinane na zwykłe guziki albo na napy. Wybór odpowiedniego wzoru odzieży medycznej zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji danej osoby.

Odzież medyczna damska – modne kroje 

Każda kobieta niezależnie od wykonywanego zawodu chce się czuć w pracy stylowo i kobieco. Nie inaczej jest w przypadku pań pracujących w służbie zdrowia. Dzięki nowoczesnym trendom w projektowaniu damskiej garderoby medycznej jest to do wykonania. Współczesna odzież medyczna damska podąża za potrzebami kobiet, dlatego niemal wszystkie elementy pracowniczej garderoby można dopasować do swojej sylwetki, dzięki czemu niedbale wiszące kitle, odbierające urok, mogą na stałe odejść w zapomnienie. Zdecydowana większość modeli bluz, żakietów, fartuchów czy sukienek jest mniej lub bardziej taliowana, posiada odpowiednią długość, jak również delikatne dekolty. Różnorodność kolorystyczna, funkcjonalne i estetyczne kieszenie, wzmocnienia szwów, rozcięć i łączeń to także elementy charakterystyczne modnej odzieży medycznej. Dzięki tym wszystkim zastosowaniom kobiety pracujące w zawodach medycznych mogą czuć się kobieco, stylowo i komfortowo, jednocześnie mając zapewnioną odpowiednią ochronę przed chorobotwórczymi drobnoustrojami, z którymi w pracy zawodowej stykają się na co dzień.

Odzież medyczna dla farmaceutów

Garderoba zawodowa farmaceuty ma za zadanie przede wszystkim budować pełen zaufania wizerunek w oczach klientów apteki. Powszechnie wiadomo, że odzież medyczna jest swego rodzaju symbolem higieny i profesjonalizmu, które dotyczą również zawodu farmaceuty, stąd osoby pracujące w aptekach, podobnie jak personel medyczny, powinni używać w pracy zawodowej stroju medycznego. Uniform farmaceutów oprócz czystego i schludnego wyglądu, powinien być wygodny i nie krępować ruchów. Dla osób pracujących w aptekach najlepszym wyborem będzie dopasowany biały fartuch. Alternatywą dla kobiet może być także biały żakiet zapinany na guziki czy napy bądź biała tunika medyczna. Wybór odpowiedniego wzoru czy kroju odzieży medycznej dla farmaceutów jest już sprawą indywidualną. Pracownicy aptek mogą wybierać wśród modeli z długim i krótkim rękawem, sięgających do kolan, do połowy uda bądź za biodro, jak również z różnym rodzajem kołnierzyka (wariant klasyczny, ze stójką, z dekoltem w serek).

Niezależnie od finalnego przeznaczenia odzieży medycznej, wybierając strój w sklepie uniformix.pl można mieć pewność jego wysokiej jakości wykonania. Materiały, z których wykonywane są medyczne uniformy są bowiem odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwo poddają się czyszczeniu i nie mną się, dzięki czemu dbałość o estetyczny, stylowy i profesjonalny wygląd jest jeszcze łatwiejsza.

Realizacja: Uniformix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.