Loading...
Styl życia

Odzyskaj energię na nadchodzące lato! Pozbądź się zbędnego balastu

Sok z buraka i jabłka stoi na stole

Czujesz się nieco ociężale i bez sił? Zmagasz się z sennością, ciągłym uczuciem zmęczenia i szarą skórą? A może Twój metabolizm nie działa tak sprawnie jak kiedyś? Wiele osób z takim samopoczuciem decyduje się na przeprowadzenie detoksu. To metoda oczyszczania organizmu z toksyn i innych szkodliwych produktów przemiany materii, które mogą się kumulować w różnych narządach. Dowiedz się więcej o detoksie!

Detox organizmu — co to właściwie jest?

Detox to oczyszczanie organizmu  z niepożądanych substancji. Chodzi o te, które mogą przyczyniać się m.in. do gorszego samopoczucia, trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała czy do problemów ze skórą. Ta metoda ma na celu stymulowanie ciała do samodzielnego usuwania toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Wszystko odbywa się w sposób przyjazny dla organizmu — bez stosowania jakichkolwiek leków.

Podczas oczyszczania organizmu należy stosować zrównoważoną, dobrze zbilansowaną dietę, wypijać dużo płynów, a także wysypiać się i unikać spożywania wysoko przetworzonych produktów. Dzięki temu ciało może samodzielnie pozbyć się niepożądanych substancji wraz z kałem, moczem i potem.

Jak wspomóc detox organizmu?

Uważasz, że standardowe sposoby na detoks organizmu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? W takiej sytuacji wiele osób się decyduje na wprowadzenie diety oczyszczającej. Jednak w domowych warunkach może na Ciebie czyhać wiele przysmaków. Przez to może być trudno wytrwać w postanowieniu. Dlatego na czas diety warto udać się do specjalnego ośrodka, np. Malinowego Dworu w Świeradowie Zdroju. W jego ofercie znajdziesz np. pakiet Body Detox na 6 dni, podczas którego:

  • masz zapewnioną dietę oczyszczającą — posiłki są przygotowywane przez wyspecjalizowanych kucharzy, więc możesz mieć pewność, że wszystko będzie pyszne, a zarazem zdrowe;
  • spędzisz 5 noclegów w wygodnym pokoju typu Superior lub w apartamencie — miło spędzisz tam czas, a także wypoczniesz. Pomoże to zredukować stres i przyspieszy oczyszczanie organizmu;
  • skorzystasz z zabiegów wspomagających detox, np. z seansu w saunie solankowej, kąpieli siarczkowej, drenażu limfatycznego, kąpieli ziołowej, peelingu detoksykującego czy z masażu tajskiego stemplami ziołowymi. Dzięki tym zabiegom można nie tylko się zrelaksować. Podczas nich specjaliści kompleksowo zadbają o Twoją skórę, a składniki obecne w produktach pielęgnacyjnych pomogą jej przywrócić blask i piękny wygląd.

Pobyt w takim miejscu sprawi, że oczyszczanie ciała nie będzie dla Ciebie tak uciążliwe pod względem psychicznym jak w domu. Łatwiej Ci będzie utrzymać swoje postanowienia, a więc zwiększysz szanse na ukończenie detoksu!

Osoby, którym udało się przejść cały proces oczyszczania, wskazują, że mają dzięki temu więcej energii, czują się bardziej „lekko” i mają mniej problemów, np. z trawieniem. Wielu z nim ta metoda pomogła także utrzymać prawidłową sylwetkę i ładną cerę. Dzięki temu łatwiej i było zacząć dbać o siebie na co dzień.

Przeprowadzenie detoksu organizmu może być świetnym wprowadzeniem do zdrowego trybu życia. Warto spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.