Loading...
Uroda

Okulary czy soczewki kontaktowe? Wybór należy do Ciebie!

Soczewki miękkie

Do niedawna osoby mające problem ze wzrokiem nie miały zbyt wielkiego wyboru – czy tego chciały czy nie, musiały sięgnąć po okulary korekcyjne. Soczewki były ciężko dostępne i niewygodne, a ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Dziś każdy z nas ma wolną rękę, a sklepy takie jak Optiland pozwalają przebierać w ofertach okularów i soczewek najwyższej jakości.

Soczewki – cudowny lek czy wielka ściema?

Choć historia soczewek sięga już prawie stu lat wstecz, w naszym kraju ich popularność wzrosła zaledwie na początku XXI wieku. W tym czasie wiele osób bezpowrotnie zakochało się w soczewkach. Równie wielu spróbowało i na wstępie zraziło się do tego wynalazku, nie podejmując ryzyka kolejnej próby. Czy słusznie?

Dziś soczewki kontaktowe znacznie różnią się od tych, które można było kupić jeszcze kilkanaście lat temu. Ta dziedzina stale się rozwija, a coraz nowsze technologie wykorzystywane w produkcji sprawiają, że obecnie soczewki zapewniają doskonałą ostrość widzenia pod każdym kątem, dobrze adaptują się do oka, są miękkie i wygodniejsze w użytkowaniu. Poprawiła się również jakość płynów do soczewek, które są bardziej zbliżone do naturalnych, przez co znacznie bardziej komfortowe. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że soczewki mogą nosić również osoby borykające się z astygmatyzmem czy wymagające okularów progresywnych. Soczewki dają możliwości prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia.

Niestety, osoby, które miały do czynienia z soczewkami dawnego typu, często zraziły się do tego rozwiązania na dobre. Ciężko się dziwić – jeszcze kilkanaście lat temu nieprzyjemne skutki uboczne związane z noszeniem soczewek mogły powodować poważny dyskomfort. Dziś praktycznie nie ma mowy o jakichkolwiek niedogodnościach.

Z soczewkami wiążą się jednak pewne ograniczenia – konieczność zdejmowania ich przed snem oraz kontrolowania daty ważności i ilości zapasów sprawiają, że nie jest to rozwiązanie dla zapominalskich.

Okulary korekcyjne

Choć po soczewki może sięgnąć już niemal każda osoba z wadą wzroku, popularność okularów nie maleje. Wiele osób traktuje je jako mniej wymagającą alternatywę oraz elegancki dodatek do stylizacji. Ze względu na duży wybór różnych oprawek w różnych kształtach, kolorach i stylach cieszą się dużym zainteresowaniem, nawet wśród osób, które nie mają wady wzroku, a zależy im na modnym dodatku w postaci okularów „zerówek”.

Jakie więc są wady tego rozwiązania? Przede wszystkim nie każdy dobrze czuje się w okularach. Niektórym też ciężko zaakceptować swój wygląd, nawet jeśli sami wybiorą oprawki, które pasują do ich twarzy. Okulary mogą też być uciążliwe w zimie, gdy parują po wejściu do ciepłego pomieszczenia.

Co w takim razie jest lepsze? Wybór należy do ciebie! Nie ma przeciwwskazań, by wybrać soczewki czy okulary w zależności od sytuacji i indywidualnych potrzeb w danej chwili.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.