Loading...
Blog eksperckiJedzenieNowinki ze świata zdrowiaSuplementy

Olej MCT. Poznaj 5 argumentów, dla których warto wzbogacić swoją codzienną dietę o zdrowe tłuszcze

Dziś słów kilka o tym, jak ważne w diecie są zdrowe tłuszcze.

Źródło energii na wiele godzin

Od suplementów diety oczekujemy głównie poprawy ogólnego samopoczucia, dobrej energii potrzebnej do pracy i nauki. Olej MCT stanowi niezastąpione źródło energii do pracy mięśni, serca i mózgu na wiele godzin.

Przyspieszenie metabolizmu

Dbasz o linię? Witamina K2+D3 z dodatkiem oleju MCT to Twój must have w codziennej diecie! Ten cudowny składnik jest zamieniany na energię, a nie na tłuszcz. Proces ten powoduje przyspieszenie spalania tłuszczu i podkręcenie metabolizmu. O to chodzi, prawda? Suplementację olejem MCT zaleca się osobom o zwiększonej aktywności fizycznej.

Zmniejszenie łaknienia

Jeśli czujesz permanentny głód, to sygnał, że olej MCT jest niezbędnym składniku Twojego jadłospisu. Cel jest jeden: powinniśmy spożywać mniejsze porcje pożywienia i rzadziej niż do tej pory. MCT wpływają na perystaltykę jelit, dlatego czas przebywania jedzenia w przewodzie pokarmowy znacznie się wydłuża powodując dłuższe uczucie sytości.

Inteligencja kognitywna

Kolejną zaletą oleju MCT jest wpływ na poprawę kondycji umysłowej, szybszego zapamiętywania czy koncentracji. Zdaniem ekspertów ten wyjątkowy składnik poprawia proces zapamiętywania informacji u pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera.

Poprawa kondycji skóry i włosów

Regularne zażywanie VIT. K2+D3 z zawartością oleju MCT wpływa na poprawę stanu cery i kondycji włosów. Efekty zauważysz już po pierwszych tygodniach stosowania produktu.

Dieta zdrowe tłuszcze
Źródło: Pexels.com

Witamina D3 obdarzona jest wielokierunkowym działaniem, bowiem odpowiada za procesy krwiotwórcze, jest odpowiedzialna za wchłanianie wapnia, czy zapobiega depresji.
Dlaczego najlepszym uzupełnieniem witaminy D3 jest K2? Tak więc wykazują one synergiczne działanie, co oznacza, że K2 zapewnia właściwe lokowanie wapnia w organizmie człowieka: w kościach, a nie w naczyniach krwionośnych, co mogłoby skończyć się miażdżycą. W mojej ocenie uważam, że niedobory witaminy D3 mogą prowadzić do osteoporozy, zaburzeń mineralizacji kości a nawet problemów związanych z funkcjonowaniem układu immunologicznego.

Artykuł napisała:
LifeStyle Sylwia Sikora
www.sylwiasikora.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.