Loading...
Uroda

Oleje do włosów – jak olejować efektywnie?

Kobieta z zadbanymi włosami po olejowaniu

Coraz popularniejszy jest tak zwany włosing, czyli dbanie o to, by nasze włosy były w jak najlepszej kondycji dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Nic więc dziwnego, że w wielu łazienkach po raz pierwszy pojawiły się na przykład oleje do włosów. Jak olejować włosy, by było to jak najefektywniejsze? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Dobierz odpowiednie kosmetyki

Zanim rozpoczniemy pielęgnację naszych włosów, warto dobrać do nich odpowiednie kosmetyki. W tym celu najlepiej zrobić dostępne w sieci testy na porowatość włosa i opierając się na wynikach, dobrać najlepsze oleje do włosów, maski i odżywki. 

Efektywne olejowanie

Sposobów na olejowanie włosów jest naprawdę wiele. Jeden z nich składa się z kilku etapów i może doskonale zadziałać na wygląd i kondycję twojej fryzury. Jak wygląda takie olejowanie?

Nałożenie oleju

Pierwszym krokiem są oczywiście oleje do włosów. Nałóż je na suche włosy, skupiając się na końcówkach i długości, a nie nasadzie. Sprawdź sposób użycia zakupionego oleju i postępuj zgodnie z instrukcją. Warto również rozczesać włosy z już nałożonym olejem.

Warto potrzymać olej przez jakiś czas (często jest to około 30 minut, zdarza się jednak, że zostawiamy olej nawet na całą noc). Następnie zmywamy olej ciepłą wodą i delikatnie odsączamy włosy ręcznikiem z nadmiaru wody. Wówczas przechodzimy do kolejnego kroku

Maska do włosów

Następnie na mokre włosy nakładamy maskę. Również skupiamy się na długości i końcówkach włosów. Tak jak w przypadku oleju, włosy pokryte maską także warto rozczesać. Zgodnie z instrukcją na opakowaniu pozostaw maskę na pewien czas na włosach. Następnie spłucz ją dokładnie.

Odżywka lub szampon

Kolejny krok to mycie włosów. Możesz użyć do tego delikatnego szamponu. Wówczas zmywasz pozostałości oleju i maski oraz inne zanieczyszczenia. Po wymyciu włosów szamponem warto nałożyć jeszcze na nie odżywkę.

Można jednak po olejowaniu i maseczce umyć włosy za pomocą odżywki, która jest delikatniejsza i także dobrze zmywa olej z włosów.

Jaką odżywkę wybrać? Najlepsze produkty to te bez protein i silikonów, dlatego unikaj tych zawierających keratynę. 

Olejowanie włosów może sprawić, że nasze włosy staną się znacznie zdrowsze, nie będą się puszyć, za to zaczną się błyszczeć i lepiej układać. Dlatego warto chociaż raz w tygodniu znaleźć czas na nieco dłuższą rutynę pielęgnacyjną i poświęcić go właśnie na nakładanie oleju czy maseczek. Nasze włosy na pewno nam za to podziękują pięknym wyglądem i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.