Loading...
Hobby

Opakowania kosmetyczne i do świec

Zapachowa świeca stoi na komodzie w sypialni

Artykuł sponsorowany.

Estetyczne opakowania to pierwsze, co widzi konsument podczas oglądania produktów. Starannie wykonane przyciągają uwagę i sprawiają, że trudno powstrzymać się przed zakupem kosmetyku czy świecy. Wpływają też na wizerunek Twojej marki i realnie zwiększają zainteresowanie wyrobem. Jakie opakowania wybrać, aby zachęcić klienta i budować spójny wizerunek firmy? Podpowiadamy!

Szkło i tworzywo sztuczne

Jako pierwsze na rynku pojawiły się bez wątpienia opakowania szklane. Są oznaką prestiżu, dzięki czemu podnoszą walory sprzedawanych artykułów. Ich wyjątkowy kształt podkreśla wyjątkowość kosmetyku czy świecy. Jeśli zajmujesz się wyrabianiem produktów DIY, możesz skorzystać też z opakowań z tworzywa sztucznego, np. plastiku. Są one jednym z najpopularniejszych wariantów tych produktów. Na szczególną uwagę zasługują propozycje, które znajdziesz na stronie marki Emcor . Oferta tego producenta obejmuje wyroby dedykowane firmom wytwarzającym kosmetyki czy artykuły z wosku. Szczególną popularność zyskują słoiczki do świec oraz plastikowe do kremów i innych preparatów.

Estetyka na pierwszym miejscu

Konsumenci takie artykuły jak świece czy kosmetyki kupują oczami. Nie mają możliwości przetestowania ich wcześniej, dlatego to opakowania w pierwszej kolejności pełnią rolę sprzedawcy. Ładna etykieta oraz kształt flakonu rzucają się w oczy i wpływają na decyzje zakupowe. Znaczenie ma ponadto komfort użytkowania kosmetyku. Nie ma bowiem nic bardziej denerwującego niż słoiczek, który nie chce się odkręcić lub zacinający się dozownik. Jeśli więc właśnie stajesz przed wyborem idealnego opakowania do swoich wyrobów, koniecznie sprawdź, co oferuje rynek. Możesz sugerować się wariantami, które znajdują się w e-sklepie emcor-opakowania.pl . Mnogość dostępnych opcji pomoże Ci dobrać idealny wariant do charakteru produktu, który wytwarzasz.

Opakowania kosmetyczne a świeżość produktu

Przy wyborze odpowiednich opakowań nie bez znaczenia pozostaje rodzaj wytwarzanych przez Ciebie preparatów. Gdy są to kosmetyki, koniecznie zadbaj o właściwą ochronę zawartości, szczególnie przed utlenianiem, wysychaniem, jak i promieniowaniem UV. Niektóre preparaty, takie jak olejki, będą wymagały wykorzystania ciemnych pojemników. Najlepszym rozwiązaniem okaże się wybranie szklanych wyrobów z komfortowym zamknięciem. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się te oferowane przez markę Emcor – opakowania kosmetyczne od nich są atestowane i bezpieczne.

Ekologiczne opakowania ze szkła

Szklane produkty to przede wszystkim warianty ekologiczne. Jeśli Twoja marka utożsamia się z duchem zero waste, less waste bądź eko, będą one strzałem w dziesiątkę i pozwolą budować autentyczność. Coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na ten aspekt. Takie pojemniki będą także dla Ciebie, gdy tworzysz produkty handmade, np. z wosku. Szklane słoiczki do świec sprawią, że Twój wyrób zaprezentuje się elegancko i zachęcająco.

Opakowania z plastiku

Plastikowe warianty opakowań to wciąż chętnie wykorzystywane rozwiązania. Uchodzą za bardziej poręczne i praktyczniejsze od szklanych. Są lekkie i sprawdzają się w transporcie. Będą doskonałe, gdy Twój klient stawia przede wszystkim na komfort użytkowania kosmetyku oraz cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.