Loading...
Hobby

Organizujesz zawody? Pamiętaj o nagrodach!

Medale sportowe

Organizowanie zawodów sportowych to nie lada wyzwanie. Ilość elementów, o które należy zadbać jest ogromna i niedopilnowanie jakiegokolwiek z nich może być kluczowe dla powodzenia wydarzenia.

Niezależnie od tego, czy to małe zawody organizowane na szczeblu lokalnym, czy też duże imprezy przyciągające czołowych sportowców, ilość wyzwań, przed którymi stoją organizatorzy może wydawać się przytłaczająca. Za przykład mogą posłużyć chociażby zawody biegowe, przy organizacji których trzeba zadbać o wyznaczenie oraz zabezpieczenie trasy, wsparcie odpowiednich służb, uzyskanie pozwoleń, rzetelne pomiary czasów, promocję wydarzenia, pozyskanie sponsorów i wiele więcej!

Zadań jest multum, dlatego bardzo często za organizacją wydarzeń sportowych nie stoją pojedyncze osoby, a całe sztaby, które dbają o to, żeby przed, jak i w trakcie imprezy nie było żadnych negatywnych niespodzianek.

Dobra organizacja to nie wszystko

Nawet najlepsze przygotowanie w kwestiach technicznych nie zapewni imprezie sukcesu, jeżeli ta nie zostanie odpowiednio wypromowana. W dzisiejszych czasach, które ogarnęła gorączka zdrowego trybu życia każdego dnia dzieje się coś, co skupia na sobie uwagę zawodników. Przyciągnięcie ich na organizowane przez nas wydarzenie jest więc cięższe, bo konkurencja nie śpi. Już od samego początku trzeba myśleć o tym, jak wypromować wydarzenie, żeby przyciągnąć jak największą liczbę uczestników.

Jednym z elementów, który zachęca ich do zapisów są nagrody. Te możemy podzielić na dwa rodzaje – pakiety, które otrzyma każdy uczestnik oraz nagrody dla najlepszych zawodników. Pierwsze z nich to np. pakiety startowe zawierające medale sportowe oraz gadżety od partnerów wydarzenia. Drugie, to najczęściej wartościowe nagrody ufundowane przez kluczowych sponsorów takich jak sponsorzy tytularni lub partnerzy zaangażowani w organizację.

Wróćmy jednak do medali

Nie da się ukryć, że medale sportowe to jeden z elementów, które przyciągają uwagę zawodników, ale nie tylko ich. Atrakcyjne medale przyciągają również wzrok kibiców, mediów i sponsorów. I właśnie w negocjacjach z tymi ostatnimi mogą być tym, co przechyli wagę na naszą stronę.

Organizując zawody warto sięgnąć zatem po medale sportowe wykonane na zamówienie, a nie takie, które przygotowywane są z gotowych szablonów. Choć te pierwsze są nieznacznie droższe, tak korzyści, które idą za ich wyborem są zdecydowanie większe.

Przede wszystkim przy tworzeniu medali od podstaw, w ich projekcie można uwzględnić sponsorów, a to może być wspomnianą już kartą przetargową w negocjacjach. Na gotowych medalach mogą znaleźć się ich logotypy, nazwy lub oba te elementy.

Po drugie medale wykonywane na zamówienie charakteryzują się unikalnym wzorem, którego zawodnicy nie znajdą nigdzie indziej. Odpowiednio przygotowany, uwzględniający różne techniki wykonania, elementy trójwymiarowe, malowane i wyróżniający się unikalnymi kształtami medal będzie nie tylko wizytówką zawodów, ale obiektem pożądania, który może przyczynić się do zwiększenia ilości chętnych na jego zdobycie.

Jasnym staje się zatem, że zaoszczędzone na produkcji z gotowych wzorów pieniądze będą niczym w porównaniu do korzyści, które przyniesie wybór nieznacznie droższych, ale przygotowanych na zamówienie odlewanych medali, które w pełni będą odpowiadać naszym potrzebom.

Medale sportowe na zamówienie

Decydując się na takie rozwiązanie warto wiedzieć jak produkuje medale sportowe producent? Proces ten nie jest aż tak skomplikowany, a w przypadku czołowych firm możemy liczyć na ich wsparcie na każdym etapie produkcji.

Przygotowanie projektu warto rozpocząć od zastanowienie się jakie elementy mają się na nim znaleźć. Poza nazwą imprezy, datą oraz miejscem rozgrywania zawodów są to najczęściej elementy wizualne takie jak loga organizatora oraz sponsorów, czy inne elementy wiążące się z danym wydarzeniem.

Warto również zastanowić się nad kształtem medali, który nie musi być okrągły. Zawodników i obserwatorów można zaskoczyć medalami o nietypowych kształtach, zarówno dwu, jak i trójwymiarowych. Ważny jest także kolor medali – czy chcemy, żeby były wykonane w jednym wybranym kolorze, czy też może kilku odpowiadających pozycjom na podium. Poza podstawowymi kolorami można również uwzględnić dodatkowe kolory nanoszone za pomocą specjalnych emalii lub wypukłych naklejek.

W przypadku braku pomysłu z pomocą z pewnością przyjdzie wykonujący medale sportowe producent. Firmy takie jak MCC Medale posiadają doświadczenie w realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów, więc gdy napotkamy trudności z podjęciem decyzji możemy liczyć na pomoc przy wyborze najlepszej opcji. Sprawdź ofertę firmy na medale sportowe na mccmedale.pl. Gdy wszystkie elementy zostały ustalone rozpoczyna się proces produkcji. Ten w przypadku MCC Medale trwa ok. 3 tygodni, co również warto mieć w pamięci!

Krok po kroku do sukcesu!

Kwestie techniczne, planowanie tras, rezerwacje obiektów, zdobycie pozwoleń, wsparcia służb, wolontariuszy, pozyskiwanie sponsorów oraz przygotowanie nagród – w tym medali sportowych – dla uczestników to tylko nieliczne z elementów, które trzeba wykonać chcąc zorganizować zawody. Warto zadbać o każdy z nich, by nasz zdrowy styl życia i wysiłek, który włożymy w przygotowania zaowocował udanymi zawodami wspominanymi przez długi czas nie tylko przez zespół stojący za ich organizacją, ale uczestników i obserwatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.