Loading...
Uroda

Osocze bogatopłytkowe – innowacyjny zabieg dostępny już w gabinetach medycyny estetycznej

kobieta dotykająca dłonią swojej twarzy

Nie tylko botoks czy kwas hialuronowy – w gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z pełnej gamy innych zabiegów dedykowanych osobom chcącym zadbać o swoje piękno. Jednym z ostatnich hitów jest osocze bogatopłytkowe, na bazie którego wykonuje się zabieg nazywany wampirzym liftingiem.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, które określane jest także jako PRP, jest rodzajem preparatu powstającego z krwi. Powstaje on poprzez pobranie krwi i następnie poddanie jej specjalnej obróbce. W rezultacie powstaje preparat bogaty w płytki krwi oraz inne wartościowe składniki, w tym czynniki wzrostu, które pobudzają namnażanie się i dojrzewanie komórek. Aktualnie osocze bogatopłytkowe używane jest w różnych dziedzinach. Stosowane jest ono między innymi w ortopedii w celu leczenia urazów oraz różnych schorzeń – wspiera tworzenie nowych komórek, zmniejszając dolegliwości. Także właściwości osocza docenili lekarze medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

W gabinetach medycyny estetycznej osocze bogatopłytkowe, używane jest do tak zwanego wampirzego liftingu. To zabieg pozwalający na rewitalizacje skóry w całkowicie naturalny, bezpieczny sposób. Osocze powoduje wtedy aktywację mikrokrążenia w skórze, pobudza syntezę kolagenu, a dzięki temu zagęszcza skórę, redukuje niedoskonałości, a także posiada działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe. Zabieg polega wtedy na wstrzyknięciu przygotowanego preparatu w oznaczone miejsca, dlatego jest podobny do botoksu czy mezoterapii igłowej. Jest małoinwazyjny i nie powoduje pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Efekty zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego:

  • zmniejszenie widoczności zmarszczek
  • poprawa gęstości i napięcia skóry
  • poprawa struktury i kolorytu skóry
  • zredukowanie blizn, także blizn potrądzikowych
  • przyspieszenie gojenia się ran
  • zmniejszenie worków i cieni pod oczami
  • zwiększenie napięcia skóry powiek
  • poprawa witalności skóry
  • zapobieganie wypadaniu włosów i ich zagęszczenie – stosowany jako leczenie łysienia Katowice to miasto, gdzie też można skorzystać z tego zabiegu

Rezultaty zabiegu zauważane są najwcześniej po około dwóch tygodniach, ale przebudowa tkanek rozpoczyna się już w kilka dni po zabiegu. Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg warto prowadzić w serii. Podsumowując, osocze bogatopłytkowe to wyjątkowy preparat o wszechstronnym zastosowaniu, który obecnie używany jest w celu redukcji wielu niedoskonałości skórnych, a także jako skuteczne wsparcie dla osób z nadmiernie wypadającymi włosami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.