Loading...
Uzależnienia i używki

Ośrodek terapii uzależnień — leczenie odwykowe w Warszawie

Mężczyzna uwolnił sie od uzależnienia dzięki leczeniu na odwyku

Uzależnienie od alkoholu, to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku i ze wszystkich warstw społecznych. Alkoholizm nie baczy na pochodzenie, wykształcenie, płeć czy wyznanie. Może dotknąć każdego z nas. Wiele osób próbuje samodzielnie poradzić sobie z problemem. W trwałym zachowaniu trzeźwości pomoże nam poradnia leczenia uzależnień.

Uzależnienie od alkoholu — informacje o nałogu

Alkoholizm, to inaczej zespół uzależnienia od alkoholu. Jest to zespół zjawisk fizjologicznych, behawioralnych i poznawczych. W chorobie alkoholowej picie alkoholu dominuje nad innymi zachowaniami. Osoba uzależniona traci kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu i odczuwa ciągłą potrzebę i pragnienie spożywania go. Jest to tak zwany głód alkoholowy.

Objawy alkoholizmu

Alkoholizm objawia się najczęściej ciągłym i niepohamowanym łaknieniem alkoholu. Osoba uzależniona w toku alkoholizmu musi sięgać po coraz to większe dawki alkoholu. Rosnąca tolerancja na substancje powoduje, że działanie nie jest już takie samo, jak wcześniej. Uzależniony musi wypić więcej, aby uzyskać podobne efekty. Całe życie koncentruje się na alkoholu, jest to najważniejsza rzecz do zdobycia. Osoba uzależniona rezygnuje z hobby, zaniedbuje relacje, nie wywiązuje się z obowiązków, ma zaburzenia pamięci i świadomości, częste wahania nastrojów.

Sposoby leczenia alkoholizmu — ośrodek leczenia uzależnień

Kiedy osoba uzależniona trzeźwieje, to odczuwa skutki wcześniejszego picia. Aby je załagodzić, sięga po alkohol, jest to tak zwane picie na klin. Ponadto trzeźwiejąc, odczuwa objawy zespołu abstynencyjnego. Jak leczyć osobę uzależnioną? Leczenie w domu jest nieskuteczne. Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pomoc specjalistów. Leczenie odwykowe w Warszawie jest możliwe w wielu miejscach – nasza stolica posiada szereg specjalistycznych ośrodków leczenia uzależnień.

Leczenie współuzależnienia — poradnia terapii uzależnienia

Współuzależnienie najczęściej dotyczy najbliższych osoby uzależnionej. Jest to sposób reagowania na silnie stresującą sytuację, jaką jest współżycie z alkoholikiem. Cała koncentracja rodziny skierowana jest na osobę uzależnioną od alkoholu, wszystko zostaje przystosowane pod jego zachowanie.

Osoba współuzależniona koncentruje myśli i uczucia na osobie pijącej. Szuka usprawiedliwień dla tej osoby, ukrywa jej problem, przejmuje odpowiedzialność za jej zachowanie oraz wszystkie obowiązki domowe. Poradnie terapii uzależnień oferują terapię dla osób współuzależnionych, terapie indywidualne i grupowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.