Loading...
Hobby

Pasja-góry

mężczyzna wykonujący obrót w powietrzu na snowboardzie

Odwieczny dylemat ludzkości tyczy się wakacji nad morzem lub w górach. Czy wybrać słodkie lenistwo czy porządny wysiłek? Wbrew pozorom większość wybiera się właśnie w góry. Górzyste tereny zachwycają nie tylko pięknymi widokami, ale też wielością atrakcji turystycznych. Co takiego jest w górach, że tak pasjonują i pociągają? Czemu pomimo wysiłku fizycznego, stale możemy napotkać kolejki na szlakach albo tłok na stokach narciarskich? 

Czemu warto wybrać się w góry? 

Jest wiele zalet aktywnego wypoczynku w górach, zarówno latem jak i w zimie. W lecie warto wybrać się w wysokie góry by, zależnie od swoich możliwości, zażyć trochę ruchu i czerpać satysfakcję ze zdobywania szczytów. Góry są nie tylko aktywnością i wysiłkiem fizycznym. Można tu nasycić oko pięknymi widokami, już ten obraz jest nagrodą samą w sobie. Ostatnimi czasy ludzie znacznie bardziej doceniają naturalne środowisko i coraz chętniej wybierają taką formę wypoczynku, czemu dowodzą niekiedy tłumy ludzi na szlakach czy w górskich miejscowościach. Do zdecydowanych korzyści wycieczek górskich należą: 

  • Oderwanie się od codzienności, problemów. Dzięki takiej wyprawie, uwolnisz swoją głowę od rutyny pracy niezależnie od stanowiska, na którym pracujesz. 
  • Zwiększysz swoją kondycję fizyczną. 
  • Te widoki są warte każdego wysiłku, więc jeśli już złapiesz bakcyla na góry to zrozumiesz jak bardzo można tęsknić za tym obrazem! 
  • Góry są bardzo optymalną opcją, bo również w zimie jest co robić. Zapaleni narciarze mogą korzystać z różnych tras narciarskich. W zależności od posiadanych umiejętności, są dostępne stoki o zróżnicowanym stopniu trudności. To również szansa dla najmłodszych – albo na naukę jazdy na nartach bądź snowboardzie, albo na swobodną zabawę na sankach. 
  • Góry uczą cierpliwości i determinacji. Czasami trzeba odpuścić. Jeśli nie mamy sił bądź psują się warunki pogodowe trzeba zrezygnować. Nie można zdobywać szczytów za wszelką cenę.

    narciarz zjeżdża wyznaczoną trasą narciarską
    Źródło: https://www.pexels.com/

Góry – w Polsce czy za granicą? 

Polskie góry oferują nam wiele. Fanom wysokości szczególnie polecane są Tatry. Oprócz malowniczych szlaków i punktów widokowych, warto odwiedzić również klimatyczne restauracje serwujące lokalne specjały, bądź udać się do aquaparku lub term. Za granicą popularnością cieszą się Alpy. Pełna uroku i słońca dolina Zillertal zachęca świeżym śniegiem, bajkową scenerią oraz krystalicznie czystym powietrzem. Narciarze i snowboardziści będą zachwyceni mnogością tras zjazdowych, a także ich idealnym przygotowaniem. Dolina rozciąga się pomiędzy trzytysięcznikami i składa się z czterech regionów: Pierwszego Regionu, regionu Zillertal Arena, Mayrhofen oraz Tux-Finkenberg. Każdy z nich dysponuje atrakcyjnymi ośrodkami narciarskimi. Trasy mają łącznie aż 662 kilometry, co daje naprawdę wiele możliwości aktywnego spędzania czasu i sprawdzenia swoich narciarskich i snowboardowych umiejętności. Dolina Zillertal jest lubiana także przez Polaków, a promowana jest między innymi na stronie http://www.zillertalinfo.eu/pl/strona_glowna, której założyciele zajmują się organizacją wyjazdów „szytych na miarę” i z wielkim zaangażowaniem dbają o zadowolenie każdego ze swoich Klientów. Dzięki kompleksowemu wsparciu i pomocy w rezerwacji noclegów, zamówieniu karnetów narciarskich, a także dzięki cennym wskazówkom, ze spokojem i bez najmniejszych obaw można się udać na wymarzone alpejskie wakacje. Warto dodać, że portal jest wspierany przez oficjalne austriackie instytucje takie jak: Zillertal Arena, Tourismusverband Tux-Finkenberg, Tourismusverbandes Stubai Tirol, Tiroler Zugspitz i Arena Plose Ski S.p.A. oraz Zillertaler Gletscherbahnen, Zeller Bergbahnen 

Firma Saternus OG, która jest jego właścicielem i założycielem, powstała z ogromnej i niepohamowanej pasji do gór. To właśnie ona stoi za chęcią pomocy coraz większej liczbie osób w organizacji wyjazdu do Zillertalu, tak by każdy miłośnik gór i amator białego szaleństwa mógł się przekonać o nieodpartym uroku i licznych zaletach doliny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.