Loading...
Uroda

Peeling frakcyjny – jak działa i czy jest skuteczny?

Kobieta na peelingu frakcyjny

Peeling z wykorzystaniem lasera frakcyjnego to nowoczesna procedura medycyny estetycznej, która pozwala na efektywne wygładzenie skóry, poprawę jej kolorytu oraz ujednolicenie struktury. Zastosowanie zaawansowanej technologii jest skutecznym sposobem na wyeliminowanie wielu niedoskonałości, takich jak powierzchniowe zmiany depigmentacyjne, drobne zmarszczki czy rozszerzone pory. Zabieg laserem frakcyjnym stanowi też dobrą alternatywę dla peelingów chemicznych, ponieważ pozwala na rewitalizację skóry bez konieczności uszkadzania zdrowych komórek.

Na czym polega laserowy peeling twarzy?

Peeling laserowy przeprowadzany jest z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie urządzenia, czyli lasera frakcyjnego. Do najbardziej efektywnych i wydajnych systemów tego typu należy Sinapsi, który łączy w sobie laser hybrydowy, elektrontransfer, pulsację RF oraz medyczny filler. Procedura z jego wykorzystaniem opiera się na specjalnie opatentowanej technologii NFI, umożliwiającej bezinwazyjne oraz bezbolesne wprowadzenie do poziomu skóry właściwej preparatu zwanego Fillerjalux. Substancja ta zamknięta jest w formie strzykawkowej i posiada unikalną kompozycję substancji aktywnych. Zawarte w niej nanocząsteczkowe molekuły mogą efektywnie zmienić obszar poddawany zabiegowi w ciągu kilkunastu minut. Sinapsi to pierwszy na świecie laserowy iniektor tego typu, a do jego zastosowań należy przede wszystkim lifting oraz wolumetria.

Jaki efekty daje peeling laserowy?

Preparat Fillerjalux zawiera aktywny tlen, kwas hialuronowy i witaminę C, czyli składniki wykazujące kompleksowy wpływ na kondycję skóry. Wprowadzenie ich na głęboki poziom pozwala uzyskać w sposób natychmiastowy bardzo dobre efekty, takie jak wypełnienie zmarszczek, ograniczenie widoczności rozstępów oraz zagęszczenie i odżywienie skóry czy poprawę jej kolorytu. Poziom skuteczności peelingu laserowego zależy przede wszystkim od ogólnego stanu skóry, a także jej rodzaju. Rezultaty widoczną są zwykle już po pierwszej terapii. Twarz odzyskuje swój promienny i zdrowy wygląd, tekstura naskórka ulega poprawie, a rozszerzone pory, trądzik czy przebarwienia stają się mniej widoczne. Efekty peelingu są w pełni dostrzegalne po zregenerowaniu oraz postępują przez kolejne 3-4 tygodnie. Zabieg można powtórzyć po tym okresie, jeżeli istnieją do tego wskazania medyczne.

Kobieta po peelingu frakcyjnym

Gdzie przeprowadzane są peelingi laserowe?

Laser na zmarszczki znajduje się obecnie na wyposażeniu wielu klinik medycyny estetycznej, które nieustannie inwestują w nowoczesne technologie. Prawidłowy dobrany sprzęt stanowi podstawę sprawnie funkcjonującego gabinetu, podobnie jak odpowiednio wykwalifikowany personel. Placówki zainteresowane urządzeniem Sinapsi mogą skorzystać z oferty BiNatural: https://binatural.pl/produkt/sinapsi/, czyli jednego z renomowanych dystrybutorów sprzętu przeznaczonego do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Decydując się na zabieg peelingu laserowego, warto zwrócić uwagę na usługi nowocześnie wyposażonych kliniki i gabinetów. W ten sposób zyskać można pewność zastosowania sprzętu, którego działanie można kontrolować z dużą precyzją oraz uzyskać odpowiednio skuteczne efekty.

Jakie zalety posiada Sinapsi?

Laser hybrydowy posiada trzy długości fali, czyli 450 nm, 660 nm oraz 1064 nm. W połączeniu z elektroportacją o mocy 260 mW oraz częstotliwości pulsacji RF na poziomie 480 kHz, zabieg ten gwarantuje możliwość efektywnej redukcji zmian skórnych. Laserowe usuwanie zmarszczek urządzeniem Sinapsi w połączeniu z preparatem Fillerjalux pozwala na przeprowadzenie całkowicie bezbolesnej i bezinwazyjnej procedury, której rezultaty widoczne są praktycznie od razu. Zabieg wykonywać można przez cały rok, czyli również w okresie bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce. Do jego przeprowadzenia istnieją jednak pewne przeciwwskazania, takie jak terapia retinoidami, epilepsja, skłonność do powstawania bliznowców, obecność aktywnych stanów zapalnych i schorzeń skórnych, czynne choroby autoimmunologiczne, nowotwory czy ciąża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.