Loading...
Dom i rodzinaSeks

Petting – co to jest, jakie są jego techniki oraz wpływ na urodę i zdrowie

Petting czy warto go uprawiać

Pettingiem nazywane są wszelkie formy aktywności seksualnej, mające na celu zaspokojenie siebie i partnera. Jednak odbywają się one bez penetracji. Oznacza to, że podczas tej techniki zbliżenia, nie następuje akt penetracji. Przez to wiele osób nie uważa tego rodzaju zbliżenia seksualnego, za stosunek płciowy. Petting jest łagodną formą kontaktów łóżkowych. Pozwala na odczuwanie przyjemności i pieszczot równie intensywnie, jak w przypadku klasycznego stosunku seksualnego.

Petting — czym jest?

Nie ma ściśle określonych zasad uprawiania pettingu. Wygląd zbliżenia zależy wyłącznie od wyobraźni i potrzeb partnerów. Z tego, może przyjąć on różną postać, jednak cel wszystkich zachowań jest taki sam, czyli dążenie do osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

Petting w łóżku
Źródło: freepik.com

Z jakich powodów stosuje się petting?

Ten rodzaj kontaktów erotycznych, znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Dlatego petting jest chętnie wykorzystywany przez partnerów, którzy nie planują potomstwa w najbliższym czasie. Techniki pettingu, dodatkowo mają zdecydowanie łagodniejszy charakter. Sprawia to, że osoby rozpoczynające swoją przygodę ze współżyciem z partnerem, decydują się na samym początku właśnie na ten rodzaj kontaktów seksualnych.

Jest to również doskonała metoda odkrywania ciała swojego partnera i stanowi świetną formę otworzenia na nowe zbliżenia. Ważną cechą pettingu jest również mniejsze ryzyko zarażenia chorobami płciowymi. Dlatego zdarza się stosowanie tej techniki przez osoby uprawiające przygodny seks bez zabezpieczeń.

Najpopularniejsze techniki pettingu

Sposoby uprawiania pettingu, obejmują setki technik, wśród których partnerzy mogą wybierać, szukając ulubionych pozycji i ruchów.

Popularnym sposobem zaspokajania, są pieszczoty narządów płciowych, czyli łechtaczki, sromu, odbytu lub genitaliów, wykonywane przy użyciu rąk. Odpowiednie stymulowanie stref erogennych, pozwala osiągnąć pełną satysfakcję seksualną, zwłaszcza jeśli partnerzy wykorzystają niecodzienne okolice ciała, takie jak szyja, ramiona lub plecy. Popularnym sposobem uprawiania pettingu jest pozorowany stosunek, czyli imitacja żeńskich narządów płciowych przez piersi, uda lub pośladki. Do pettingu zaliczane jest również uprawianie miłości francuskiej, czyli stymulowanie okolic intymnych partnera przy użyciu języka.

Wzajemna masturbacja, jest najbardziej rozpowszechnioną formą pettingu. Ten sposób uprawiania miłości bez aktu penetracji, polega na jednoczesnym osiąganiu satysfakcji seksualnej, wykorzystując do tego ręce lub ciało partnera. Sposoby uprawiania pettingu mogą być również powiązane z innymi preferencjami seksualnymi.

Petting ma dość elastyczną formę. Dlatego bez obaw można go stosować w parze z seksownymi przebraniami, stosowaniem kajdanek lub odgrywaniem ról.

Para uprawiająca petting
Źródło: freepik.com

Petting — kiedy stosować i komu jest polecany?

Petting warto stosować w sytuacjach, kiedy z różnych względów niemożliwe jest uprawianie klasycznego stosunku. Przez seksuologów ten rodzaj zbliżenia jest uważany za najlepszy do rozpoczęcia przygody z seksem.

Błędy popełniane przez nastolatki, odkrywające swoje ciała za pomocą pettingu, mają zdecydowanie mniejsze konsekwencje niż podczas seksu z penetracją. Naukowcy wskazują również na pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne partnerów. Petting jest z założenia bowiem oparty na współpracy i wspólnym odczuwaniu przyjemności. Przez to stanowi znakomity sposób uczenia się potrzeb i oczekiwań partnera.

Dla bardziej doświadczonych osób petting to jedna z głównych form seksu podczas ciąży. Nie od dziś wiadomo, że ciało kobiety zmienia się w tym czasie, dlatego spokojniejsze i równie przyjemne doznania są w tym czasie preferowane przez partnerów.

Czy podczas pettingu istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Założenia pettingu z góry wykluczają zagrożenie zajściem w ciąże. Jednak podobnie jak w każdym przypadku, warto być ostrożnym, zwłaszcza jeśli partnerzy nie są gotowi na posiadanie potomstwa.

Petting jest stosunkiem pozbawionym penetracji. Jednak czasie uprawiania tej formy zbliżenia dochodzi do ejakulacji, która w przypadku bliskiej odległości kobiecych narządów płciowych, może skutkować niespodziewaną ciążą. Warto zatem zwrócić uwagę na to, gdzie znajduje się nasienie po wytrysku. Przypadkowe jego wprowadzenie do pochwy za pomocą palców, może bowiem wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Petting — bezpieczeństwo

Techniki pettingu
Źródło: freepik.com

Petting w znaczący sposób zmniejsza ryzyko zarażenia chorobami wenerycznymi, jednak penetracja nie jest jedynym sposobem zachorowania. Podobnie jak podczas innych zbliżeń seksualnych, petting nie zabezpiecza przed przenoszeniem chorób drogą oralną.

Świadomość na temat wirusa HIV i innych niebezpiecznych konsekwencji stosunku bez użycia środków antykoncepcji jest dość duża. Niestety mało kto wie, że rzeżączką, kiłą i opryszczką, można zarazić się drogą ustną. Każdy rodzaj stosunku, wymaga zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Cykliczne badania w kierunku chorób płciowych to nie tylko zwiększenie prawdopodobieństwa szybkiego wykrycia, ale również uchronienie partnerów seksualnych przed ryzykiem zarażenia.

Petting — pozytywny wpływ na zdrowe funkcjonowanie

Petting był jeszcze do niedawna znacząco odradzany partnerom. Seksuolodzy, czyli naukowcy zajmujący się tematyką życia seksualnego, wskazują w ostatnich latach na korzystny wpływ pettingu na budowanie zdrowych relacji w związku.

Petting pozwala na wspólne realizowanie fantazji erotycznych oraz stawia na równi partnerów korzystających z tego rodzaju zbliżeń. Oczywiście, petting, tak jak każda inna forma kontaktów seksualnych, powinien opierać się na odpowiedniej komunikacji, informowaniu o potrzebach i oczekiwaniach względem stosunku.

Petting rozwija również wyobraźnię, ponieważ ostateczny wygląd całego zbliżenia zależy tylko od partnerów uczestniczących w nim. Warto więc wprowadzić do życia erotycznego ten rodzaj miłości. Jest to nie tylko bezpieczny sposób na wspólne spędzanie najprzyjemniejszych chwil, ale też metoda budowania zaufania pomiędzy uczestnikami takiego zbliżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.