Loading...
Sport

Pierwsze okulary do pływania – co wybrać, gdy dziecko zaczyna trenować pływanie?

Okulary do pływania dla dziecka

Jeśli Twoje dziecko zdecydowało, że chce trenować pływanie, a tym samym wybrało aktywny, zdrowy styl życia, pozostaje Ci cieszyć się z tej doskonałej decyzji i pomagać mu poprzez dodawanie otuchy oraz zapewnianie jakościowego sprzętu. Na pierwszy ogień weźmy okulary do pływania. Dowiedz się, jak wybrać pierwsze okularki pływackie dla dziecka.

Jaką funkcję pełnią okulary podczas nauki pływania?

Podczas nauki pływania najważniejsze jest stopniowe opanowywanie prawidłowej techniki. Dlatego okularki powinny przede wszystkim szczelnie chronić oczy przed chlorowaną wodą. Na ściganie się w zawodach jeszcze przyjdzie czas, dlatego nie ma sensu wybierać najdroższych, sportowych modeli, tym bardziej, że trudno będzie dopasować je do kształtu twarzy dziecka.

Pierwsze okulary do pływania – jakie rodzaje mamy do wyboru?

Na początku należy umieć rozróżnić podstawowe rodzaje okularów do pływania. Rozróżniamy trzy typy okularków, które charakteryzują się innymi cechami oraz przystosowane są do różnego poziomu zaawansowania pływaków.

  • Okulary miękkie – są elastyczne i łatwo dopasowują się do kształtu twarzy. Szkła połączone są elastycznym paskiem, a uszczelki wokół oczodołów są miękkie i nie uwierają twarzy.
  • Okulary półtwarde – są nieco sztywniejsze od okularków miękkich i trochę trudniej jest dopasować je do twarzy. Dlatego źle dobrane okulary mogą być nieco niewygodne. Dobrane dobrze zapewnią wygodę i komfort użytkowania.
  • Okulary twarde – charakteryzują się znacznie większą sztywnością. Również trudniej jest dopasować je do twarzy, przez co mogą być mniej wygodne. Modele bez uszczelek wokół oczodołów nazywane są popularnie szwedkami i są chętnie wybierane przez profesjonalistów, ponieważ gwarantują wysoką szczelność oraz szerokie pole widzenia.

Jakie powinny być pierwsze okulary do pływania dla dzieci?

Po pierwsze: Unikaj najtańszych produktów

Podczas nauki pływania dziecko nie potrzebuje drogich, profesjonalnych modeli, ale nie powinno również wchodzić do basenu w najtańszym sprzęcie dostępnym w marketach. Niska jakość tych okularków prawdopodobnie będzie wiązać się z wieloma niedogodnościami w czasie pływania. Mogą być to m.in. przeciekanieparowanie czy uciskanie okolic oczu. Nie warto doprowadzić do tego, żeby okulary, które sprawiają więcej kłopotów niż pożytku, zniechęciły dziecko do dalszej nauki pływania.

Po drugie: Wybierz okulary miękkie lub dziecięce

Rynek obfituje w szeroki wybór okularków do pływania przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Charakteryzują się one miękkimi uszczelkami i rozmiarami dopasowanymi do dzieci. Często są kolorowe lub posiadają motywy znane z bajek. Zdarzają się również okularki wydzielające owocowy zapach. Wszystko to ma na celu zachęcenie dzieci do pływania.

Jeśli wolisz zapewnić mu „dorosły model”, polecamy na początek wybrać miękkie okulary do pływania. Dobrze dopasowują się do kształtu twarzy i nie uwierają w oczy. Noski i paski są regulowane, dlatego dziecko może używać je przez dłuższy okres.

Po trzecie: postaw na sprawdzone marki

Okulary sprawdzonych marek posiadają wiele funkcji, które w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w wodzie. Jedną z nich jest powłoka anti-fog, dzięki której na wewnętrznej części szkiełek nie osadza się para ograniczająca widoczność. Modele z lustrzany szkiełkami dodatkowo chronią wzrok przed refleksami światła. Inne to wysokiej jakości materiały, które są odporne na działanie chloru. Producenci, którzy oferują dobrej jakości okulary do pływania to m.in. ArenaFinis czy Funky.

Na pierwsze okulary do pływania dla dziecka warto przeznaczyć od kilkudziesięciu do około stu złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.