Loading...
Zdrowie

Pierwsze okulary korekcyjne – na co zwrócić uwagę?

Mężczyzna nosi swoje pierwsze okulary korekcyjne

Podstawową zasadą w dobieraniu okularów korekcyjnych, jest prawidłowe dopasowanie ich mocy do wady. Nawet jeśli czujesz, że Twój wzrok wymaga korekcji, niewątpliwie pomocna będzie wizyta u profesjonalisty, który wskaże odpowiednie parametry szkieł dobrać.

W przypadku doboru pierwszych oprawek, warto także poświęcić odpowiednią ilość czasu i dobrać model, który będzie nie tylko ładny i pasujący do kształtu twarzy, ale także wygodny i dopasowany do codziennego trybu życia.

Niewątpliwie początki noszenia okularów mogą nie być najłatwiejsze

Warto przede wszystkim wypracować sobie zasady, które z biegiem czasu staną się rutyną. Na samym wstępie ważne jest też, aby być czujnym na kilka podstawowych kwestii.

1. Wyznacz sobie miejsce, w którym kładziesz okulary, gdy ich nie nosisz. Na przykład kładąc się spać odkładaj okulary na stolik nocny obok łóżka. Ważne aby miejsce było bezpieczne, możliwie zabezpieczające okulary przed ewentualnym rozbiciem lub wygięciem. Zostawiając je na poduszcze obok głowy można łatwo je strącić lub – co gorsza – nie zauważyć okularów i na nich usiąść.

2. Regularne czyszczenie. Dla debiutującego okularnika z pewnością denerwujące będą drobne pyłki lub mazy zbierające się na szkłach. Dlatego od samego początku warto być na to przygotowanym i dobrać do okularów korekcyjnych odpowiednie środki higieny. Najprostsze rozwiązanie to ściereczka z mikrofibry i płyn do czyszczenia szkieł. Dzięki temu świat będzie zawsze wyraźny i pełen barw!

3. Daj sobie czas na adaptację. Jeśli w ciągu pierwszych dni wystąpi łzawienie lub swędzenie oczu, uczucie bólu, niewyraźne widzenie lub zaczerwienienie, należy przede wszystkim dać oczom chwilę wytchnienia od nowej sytuacji – zdjąć okulary korekcyjne i odczekać aż objawy miną lub się uspokoją. Jeśli objawy utrzymują się dłużej, należy skontaktować się z optykiem. Weź także pod uwagę, że na początku możesz czuć delikatny ból głowy, ale z biegiem czasu powinien on ustąpić. Dlatego jeśli po kilku dniach uczucie niewygody nie minie, skonsultuj się ze specjalistą, ponieważ może okazać się, że szkła są zbyt mocne.

4 Reaguj na dyskomfort. Jeśli oprawki okularów korekcyjnych spadają z nosa, są niewygodne, powodują ból lub jakiekolwiek uczucie dyskomfortu – nie lekceważ tego. Może okazać się, że model wymaga korekty dopasowania.

Podsumowując, noszenie okularów korekcyjnych powinno wpłynąć na poprawę jakości życia i nie tylko umożliwić korektę widzenia, ale również na szansę eksperymentowania z modą poprzez e okularów korekcyjnych w pięknych i modnych oprawkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.